UA | RU
13 червня 2023, 15:44

У річці Інгулець зросла концентрація нітритів

Фото: Міндовкілля

Після підриву росіянами Каховської ГЕС станом на 13 червня рівень води у водоймах, зокрема у Дніпрі в Херсоні, продовжує знижуватися. В річці Інгулець побільшало нітритів

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, передает RegioNews.

"Рівень води в Дніпрі на позначці "Херсон" знизився на 3 метри й становить – 2,6 м. Щогодини рівень води знижується на 1-5 см", - йдеться у повідомленні.

Фахівці Державної екологічної інспекції, Держводагентства та мобільних лабораторій, у місцях, де це можливо, здійснюють постійний моніторинг якості води та повітря.

За результатами відібраних проб у р. Інгулець є перевищення по залізу загальному в 1,17 рази, збільшились нітрити, незначне зниження розчиненого кисню. По інших показникам відхилень і перевищень не спостерігається.

У точках відбору в р. Дніпро не зафіксовані значні відхилення та перевищення гранично допустимі концентрації по небезпечних речовинах.

За розрахунками Українського гідрометеорологічного інституту на основі супутникових знімків, станом на 11 червня на Херсонщині затоплено 309 кв.км.

"У районі Нікополя втрачений звʼязок із датчиками вимірювання. Тож наразі достовірні дані про подальше зниження рівня відсутні. Наразі фахівці шукають можливі шляхи визначення рівня та об'єму води Каховського водосховища", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що екологи фіксують опріснення морської води на Одещині.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
15 липня 2026
"Самопоміч" замість "Свободи": як змінюється влада на Тернопільщині
У Тернопільській області починає формуватися влада із "Самопомочі", яка змінює "Свободу"
13 липня 2026
"Я така сама людина!": з якими труднощами тяжкопоранені ветерани стикаються в мирному житті
Відсутність уваги з боку органів влади, недостатня пенсія та нерозуміння з боку громадськості. Ветерани, які отримали інвалідність на фронті, розповіли про особливості їх адаптації до цивільного життя
09 липня 2026
Бунт проти ТЦК у Львові. Чим загрожують Україні подібні протести
Радикалізація українського суспільства і, у відповідь, силових структур може призвести до того, що демократичну Україну знищить не Кремль, а самі українці, як прості громадяни, так і обрана ними влада
01 липня 2026
Корупційний марафон. Що відомо про нові справи НАБУ проти нардепів від "Слуги народу"
Верховна Рада IX скликання увійде в історію великою кількістю корупційних скандалів та кримінальних справ
У Кропивницькому судитимуть жінку за розправу над знайомим
15 липня 2026, 19:42
Росія вдарила КАБом по Харкову: госпіталізовано семеро цивільних, триває розбір завалів
15 липня 2026, 19:36
12 поранених за добу: ворог масовано атакував Херсонщину дронами та артилерією
15 липня 2026, 18:59
Рятувальники провели складне розмінування дахів у Вишневому
15 липня 2026, 18:45
Російський авіаудар по Запоріжжю: є загиблий, багатоповерхівка зазнала значних пошкоджень
15 липня 2026, 18:30
"Боргова" бійка на Рівненщині: молоток проти ножа закінчився кримінальною справою
15 липня 2026, 17:59
На Закарпатті судитимуть чоловіка, який викрав жінку з дитиною та стріляв у поліцейських
15 липня 2026, 17:56
В Україні за 20 тисяч продавали інвалідність для ухилянтів
15 липня 2026, 17:55
Чекав на окупацію і працював на ворога: на Донеччині засуджено чергового агента РФ
15 липня 2026, 17:48
Ворог атакував авто енергетиків на Харківщині: троє фахівців отримали поранення
15 липня 2026, 17:31