UA | RU
21 листопада 2024, 12:05

Освітяни Харківщини є лідерами за участю в міжнародній програмі ЄС "Горизонт Європа"

фото: Харківська ОВА

Наукова спільнота України з 2022 року працює в партнерстві з програмою Європейського Союзу "Горизонт Європа". Одним із лідерів міжнародної співпраці в межах проєкту є Харківщина

Про це інформує Харківська обласна військова адміністрація, повідомляє RegioNews.

В межах тісної співпраці наукові центри та ВНЗ уклали понад 190 грантових угод. Відповідно до них загальний обсяг фінансування програми складає понад 50 мільйонів євро.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий під час зустрічі з освітянами до Всесвітнього Дня науки в ім’я миру та розвитку розповів про всебічну підтримку наукового потенціалу Харківської області.

"Науковці і освітяни регіону – найбільш активні в залученні іноземних інвестицій. Чотири з 10 центрів "Горизонт Європи" відкриті саме у Харкові. Також варто зауважити, що профільні вищі навчальні заклади Харківщини займають лідерські позиції у підході до підготовки молодих вчителів для закладів загальної середньої освіти", – зазначив Оксен Лісовий.

Так, що за багаторічну працю, вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку почесними грамотами та подяками Харківської ОВА відзначили 11 освітян.

"Ми вдячні працівникам вищої школи та науково-дослідницьких закладів регіону за стійкість та професіоналізм. Харківська ОВА спільно з Міністерством освіти і науки України проводить тісну комунікацію задля реалізації проєктів із збільшення кількості укриттів в даних установах. Маємо зберегти та примножити науковий потенціал області", – наголосив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Також за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України нагрудним знаком "Відмінник освіти" відзначили фахівців Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця та національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

Нагадаємо, Словенія планує взяти під патронат проєкти з відбудови Харківської області.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Відомий український актор розповів, скільки йому потрібно грошей для життя в Києві
05 грудня 2025, 01:50
"Колись для мене було 50/50 шоком": акторка Ірина Сопонару зізналась про різницю менталітетів з чоловіком-британцем
05 грудня 2025, 00:50
Вартість борщового набору: якими будуть ціни в Україні до кінця року
04 грудня 2025, 23:50
Усик очолив щорічний рейтинг користувачів Google в Україні
04 грудня 2025, 23:09
В Україні розробили "убивцю" ворожих дронів
04 грудня 2025, 22:46
Ізраїль може депортувати тисячі українських біженців
04 грудня 2025, 22:32
Зеленський розповів, коли призначить нового голову Офісу президента
04 грудня 2025, 22:14
Уся міфологія нинішньої війни базується на уявленнях
04 грудня 2025, 21:52
Тисячі тікають з фронту: в окупантів проблеми із Запорізького фронту
04 грудня 2025, 21:10
Не врахували допомогу й завищили собівартість: прокуратура Вінниці повернула до бюджету 4,1 млн грн
04 грудня 2025, 21:00