UA | RU
06 березня 2020, 09:28

Президент Польщі збирається приїхати до Харкова

Президент Польщі Анджей Дуда планує прибути до Харкова 13 квітня, щоб вшанувати пам'ять жертв Катинської трагедії
Президент Польщі Анджей Дуда планує прибути до Харкова 13 квітня, щоб вшанувати пам'ять жертв Катинської трагедії
Фото: polskieradio24.pl

Як передає RegioNews з посиланням на місцеве видання Dzieje.pl, про це заявив віце-прем'єр-міністр, міністр культури і національної спадщини Польщі Петро Глинський.

"Президент 13 квітня в Харкові, адже там також є Катинський цвинтар. Він буде в Харкові, оскільки злочини скоювалися в декількох, принаймні, чотирьох місцях", - сказав він.

За словами Глинського, центральні урочистості з вшанування жертв Катинського злочину відбудуться на площі Пілсудського в центрі Варшави. Тоді буде зачитано прізвища всіх жертв Катинської трагедії.

Як зазначає видання, інформацію про можливий візит Дуди до Харкова поки не підтвердив прес-секретар президента РП Блажей Спіхальській. За його словами, деталі участі президента у заходах з приводу 80-річчя Катині будуть оприлюднені наступного тижня.

ДОВІДКА: за рішенням вищого керівництва СРСР від 5 березня 1940 року розстріляли близько 22 тисяч поляків, які були поховані в масових могилах поблизу Катині, Твері, Харкова і в Биківні. Вони були захоплені в полон і вивезені вглиб СРСР після окупації території Польщі у вересні 1939 року. Зокрема, в районі н.п. П'ятихатки на околиці Харкова поховано понад 3,8 тисячі поляків з так званого катинського списку.

16 квітня 2024
Зустріч із Папою Римським та повні буси гуманітарки: як італійський благодійник допомагає прифронтовій Харківщині
З початком повномасштабної війни українці не на словах відчули турботу зі сторони європейських друзів. Країни ЄС радо приймали українських жінок з дітьми, а до самої України все частіше почали приїждж...
11 квітня 2024
Заборона їздити на авто, скасування дембеля, обов’язкова ВЛК: що прописано в ухваленому законі про мобілізацію
Які зміни очікують на військовозобов’язаних, коли закон про посилення мобілізації набуде чинності
05 квітня 2024
Є-кабінет військовозобов'язаного, армія з 25 років і зміни для обмежено-придатних: що потрібно знати про нові правила мобілізації
Поки Верховна Рада готується розглядати в другому читанні законопроєкт про посилення мобілізації, днями президент підписав кілька вже проголосованих законів, які також вносять зміни до мобілізаційного...
28 березня 2024
Гроші чи армія: скільки потрібно буде заплатити, щоб мати "економічну бронь" від мобілізації
"Бронь" за податки. Бізнес підтримує, військові експерти вбачають серйозні ризики