UA | RU
16 серпня 2024, 20:45

На Черкащині викрили настоятеля храму УПЦ МП, який виправдовував воєнні злочини окупантів

ілюстративне фото: СБУ

Служба безпеки задокументувала підривну діяльність ще одного клірика Черкаської єпархії УПЦ МП. Фігуранту загрожує до восьми років ув'язнення

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на пресцентр СБУ.

За матеріалами слідства, настоятель одного із храмів Корсунь-Шевченківського благочиння відкрито виправдовував повномасштабну війну РФ проти України.

Так, фігурант поширював відео серед мешканців громади із закликами не брати участь у спротиві російській агресії та виїжджати за кордон.

Крім того, клірик розсилав відеоролики місцевим жителям через популярні месенджери, в яких виправдовував воєнні злочини окупантів і намагався дискредитувати військово-політичне керівництво України.

"У такий спосіб фігурант розхитував суспільно-політичну обстановку в регіоні на користь країни-агресора", – йдеться у повідомленні.

Експертиза підтвердила факти злочинних дій представника УПЦ МП. Наразі триває розслідування. Зловмиснику загрожує до восьми років тюрми з конфіскацією майна.

В СБУ зазначили, що від початку повномасштабного вторгнення РФ клірики Черкаської єпархії УПЦ МП отримали вісім підозр за публічну підтримку агресора та поширення ворожої пропаганди.

Нагадаємо, на Харківщині затримали священника УПЦ МП, який готував удари по ешелонах ЗСУ.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
На Черкащині сталася ДТП за участі трьох авто: є постраждалі
05 грудня 2025, 08:49
Віцепрезидент США: мир з Росією складніший, ніж очікувалося, але надія ще є
05 грудня 2025, 08:47
Приїхали на бійку – знайшли арсенал: на Хмельниччині оголосили підозру 18-річному хлопцю
05 грудня 2025, 08:40
На Волині викрили фермерське господарство, яке в промислових масштабах вирощувало тютюн без ліцензії
05 грудня 2025, 08:32
Сьогодні планують оголосити нового голову Офісу президента, – нардеп
05 грудня 2025, 08:23
Спецоперація "Опікун": на Полтавщині медики продавали фіктивні довідки
05 грудня 2025, 08:18
Атака дронів на Харків: рятувальники ліквідували пожежу
05 грудня 2025, 07:58
Війська РФ обстріляли два райони Дніпропетровщини: загинула дитина, є постраждалі
05 грудня 2025, 07:45
У Херсоні російські війська обстріляли перинатальний центр
05 грудня 2025, 07:40
З Донеччини за два тижні евакуювали майже 90 людей
05 грудня 2025, 07:31