UA | RU
06 жовтня 2023, 13:44

Черкаському митрополиту УПЦ МП, який сидить під домашнім арештом, оголосили нову підозру

фото: СБУ

Митрополиту Черкаської єпархії УПЦ (МП), який під час домашнього арешту розпалював релігійну ворожнечу, повідомлено нову підозру

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на прес-центр СБУ.

"Служба безпеки встановила нові факти злочинної діяльності керівника Черкаської єпархії УПЦ (МП). Перебуваючи під домашнім арештом на час розслідування попередніх злочинів, він продовжив публічно розпалювати релігійну ненависть", - йдеться у повідомленні.

В СБУ нагадали, що на початку цього року митрополиту було повідомлено про підозру за фактами заперечення збройної агресії рф та поширення закликів до міжконфесійної ворожнечі. Тоді суд обрав для нього запобіжний захід у виді домашнього арешту і приступив до розгляду матеріалів провадження по суті.

"Однак, це не зупинило клірика і у власній домівці він почав записувати провокативні відео, в яких повторював кремлівські наративи про релігійні громади в Україні. Встановлено, що у своїх "зверненнях" фігурант зневажливо висловлювався про вірян та священнослужителів інших конфесій. Також він намагався дискредитувати співробітників правоохоронних органів України, які проводили безпекові заходи на території релігійних громад області. Після запису пропагандистських відео їхній автор у рясі поширював деструктивний контент на "Ютуб-каналі" сайту Черкаської єпархії УПЦ (МП)", - розповіли у спецслужбі.

Тим самим, як наголошують в СБУ, митрополит діяв на користь країни-агресора і намагався дестабілізувати суспільно-політичну обстановку в регіоні.

Ініційовані Службою безпеки експертизи підтвердили факти злочинних дій митрополита.

Під час обшуків за місцем проживання клірика виявлено:
провокативне відео фігуранта;
комп’ютерну техніку та мобільний телефон, які він використовував для запису і поширення ворожого контенту.

На підставі нових доказів митрополиту повідомлено про ще одну підозру за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно).

Наразі вирішується питання щодо обрання нового запобіжного заходу, але вже у виді тримання під вартою.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що голові Черкаської єпархії УПЦ Московського патріархату оголосили підозру. Він міг заперечувати агресію Росії проти України та виправдовувати дії окупантів.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
12 травня 2026
Мендель і Карлсон: чому Зеленський сам винен у цьому інтерв'ю
Шостий президент сам, фактично за руку, привів у владу людей, які тепер воюють проти нього
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
"Хотіла вже цього року": співачка Оля Полякова прокоментувала чутки про розлучення з чоловіком
21 травня 2026, 01:35
Відомий український актор отримує погрози через роль маніяка-вбивці
21 травня 2026, 00:55
Співачка Анна Трінчер відреагувала на несподіванне зізнання ексчоловіка у коханні
21 травня 2026, 00:35
Українська земля подешевшала: які тепер ціни за гектар
20 травня 2026, 23:55
Ціни на бензин пішли вгору: які тепер цінники на АЗС
20 травня 2026, 23:35
Сили безпілотних систем та СБУ знищили центр підготовки ворожих пілотів у Сніжному
20 травня 2026, 22:54
У "Тузлівських лиманах" через забруднення олією загинули десятки тонн медуз
20 травня 2026, 22:21
Заманив у пастку та зґвалтував: на Кіровоградщині фермер отримав 9 років тюрми
20 травня 2026, 21:56
На Запоріжжі 5-річна дівчинка пішла грати у схованти та зникла
20 травня 2026, 21:40
Ворог завдав серію ударів по Чугуєву
20 травня 2026, 21:25