UA | RU
03 липня 2020, 10:43 356

Завітневич Олександр

Керівник Черкаської обласної організації партії «Слуга народу»
Керівник Черкаської обласної організації партії «Слуга народу»

Народний депутат України 9-го скликання. Член фракції політичної партії "Слуга народу", голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Підприємець і громадський діяч.

Народився 19 квітня 1973 року в селі Йосипівка Кіровоградської області. Проживає в Києві.

Профіль на Facebook.

Сторінка Wikipedia.

Освіта

Закінчив Київський військовий інститут управління та зв'язку - факультет радіоінженерії, офіцер запасу.

Також здобув кваліфікацію спеціаліста з економіки підприємства в Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана.

Кар'єра і бізнес

2012 р. – разом з партнером став співзасновником і був обраний директором Смоленського ливарного заводу у Черкаській області.

2016 р. - співзасновник київського ТОВ "М. Т.", яким керує його дружина Наталя Завітневич.

Також є одним з засновників ГО "Форум громадського активу Кіровоградщини".

Політичний бекграунд

2019 р. – кандидат у народні депутати від партії "Слуга народу" на парламентських виборах, № 39 в списку.

З 29 серпня 2019 року голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

З 17 жовтня 2019 року член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань формування та реалізації державної політики з відновлення територіальної цілісності і забезпечення суверенітету України.

З 31 жовтня член Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів в період з 2014 по 2018 роки в м. Ічня (Чернігівська обл.), м. Калинівка (Вінницька обл.), м. Балаклея (Харківська обл.), м. Сватове (Луганська обл.), м. Кривий Ріг (Дніпропетровська обл.).

Член групи з міжпарламентських зв'язків з Державою Ізраїль, Литовською Республікою, Республікою Польща, Чеської Республікою, Турецькою Республікою, Федеративною Республікою Німеччина, Французькою Республікою, Сполученим Королівством Великобританії і Північною Ірландією.

Червень 2020 р. – керівник Черкаської обласної організації партії "Слуга народу".

Сім'я

Дружина: Наталія Завітневич. Закінчила Київський інститут міжнародних відносин. Доктор психологічних наук. Була однокласницею президента України Володимира Зеленського.

Діти: син Єгор та донька Катерина.

Декларація

У декларації за 5 червня 2020 року зазначені земельну ділянку в Києві площею 1001 кв м, квартира в столиці площею 74,9 кв. м (оформлена на депутата), і двох гаражах площею 14,1 кв. м (оформлені на дружину).

У розділі "Незавершене будівництво" вказаний житловий будинок в Києві площею 462,4 кв.м. Зазначається, що будинок не зданий в експлуатацію і повністю або частково побудований з матеріалів або за рахунок суб'єкта декларування або члена його сім'ї.

У декларації нардеп зазначив, що його дружина – Наталя Завітневич також є кінцевим бенефециаром ТОВ "Смоленський ливарний завод" (Черкаська обл.) і ТОВ "М. Т. І" (Київ). Крім того, дружині Завитневича належить легковий автомобіль Volvo XC60 2013 року випуску.

Також Завітневич задекларував 223,9 тис. грн. зарплати від "Смоленського ливарного заводу", 160,2 тис. грн зарплати у Верховній Раді і 22,3 тис. грн допомоги на навчання від партії "Слуга народу, а також зарплату дружини у розмірі 84,8 тис. грн.

Готівкою Завитневичи зберігають 835 тис. грн, $318 тис. і 87 тис. євро. На банківських рахунках дружини зберігають 168,7 тис. грн і $73.

В розділі фінансові зобов'язання вказано, що нардеп позичав кошти у розмірі 368 тис. грн.

Скандали

10 жовтня 2019 року відповідаючи на питання журналіста LIGA.net про те, чому нардеп Завітневич не ходить на засідання Верховної Ради і засідання комітету, президент Володимир Зеленський заявив, що політик перебуває в лікарні після інфаркту. За словами глави держави, повноваження депутат складати не хоче, бо має намір працювати на благо країни.

Проте пізніше з'явилася інформація про те, що 9 жовтня Завітневич разом з Романом Костенко проводив брифінг в парламенті щодо розведення сил в Золотому і Петровському Луганської області, а 10 жовтня провів засідання комітету.


 
Онищук Світлана
Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Гунько Наталія
Голова Київської обласної ради
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook