Завітневич Олександр Михайлович

Профіль у Facebook
Народився Олександр Завітневич 19 квітня 1973 року в селі Осипівка (Кіровоградська область).
Освіта
Після закінчення середньої школи навчався на факультеті радіоінженерії Київського військового інституту управління та зв'язку. Офіцер запасу.
Згодом заочно здобув освіту в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана, спеціаліст з економіки підприємства.
Кар'єра
Олександр Завітневич непублічний політик. Він рідко з'являється в ЗМІ, а ще менше – фотографується. Деталей його біографії в мережі майже немає.
Відомо, що 2012 року Завітневич разом із партнером став співзасновником та директором Смілянського ливарного заводу (Черкаська область). В офіційних документах значилося, що кінцевим бенефіціаром підприємства є його дружина – Наталія Георгіївна Завітневич. Також у списку керівників вказувався Анатолій Дмитрович Кравченко.
Вже 2016 року Завітневич став співзасновником київського ТОВ "М.Т.І", яким керує також дружина Наталія. Підприємство займається цілою низкою видів діяльності: надання в оренду машин, устаткування та товарів, лиття чавуну, сталі та легких кольорових металів, а також механічним обробленням металевих виробів та гуртовою торгівлею машинами й устаткуванням для добувної промисловості та будівництва.
У велику політику Олександр Завітневич потрапив у 2019 році, коли став народним депутатом від партії "Слуга народу". В парламенті очолює Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Журналісти подейкують, що потрапити в команду влади й очолити один із найважливіших парламентських комітетів під час війни Олександру Завітневичу допомогла дружина Наталія, а точніше її начебто давні дружні стосунки із Володимиром Зеленським. Наталія Завітневич народилась у Кривому Розі, де навчалася у 95-й гімназії в одному класі із Зеленським.
Сімʼя
Наталією Завітневич має дипломи міжнародника та психолога. Подружжя виховує сина.
Скандали
Журналісти свого часу стверджували, що нібито його спільний бізнес із дружиною може бути проблемним. У судових реєстрах можна знайти інформацію, що проти його Смілянського ливарного заводу в різний час проводилися слідчі дії.
Зазначено, що в 2013 році підприємство та його керівництво було притягнуто до адміністративної відповідальності. Матеріали справ щодо Завітневичів можна знайти в архівах Черкаського окружного адміністративного суду та Київського апеляційного адміністративного суду. У 2018 році Смілянський ливарний завод також фігурував у діловодстві місцевого районного суду Черкаської області.
У 2016 році підприємство фігурувало в одній кримінальній справі, яка розглядалася в Орджонікідзевському районному суді міста Запоріжжя.
Статки
Олександр Завітневича має квартиру на 74 "квадрати" та земельну ділянку площею 1000 "квадратів" у Києві. Водночас на дружину нардепа записані два гаражі в столиці. Крім цього, політик продовжує зводити будинок на 462 "квадрати" в Києві.
У власності дружини Завітневича є два автомобілі – Volvo XC60 (2020 року випуску) та AUDI A8 (2012 року випуску). Обидві автівки має право використовувати й сам Завітневич.
За 2023 рік Олександр Завітневич заробив на посаді народного депутата 661 тис. грн. Його дружина, займаючись підприємництвом, отримала 129 тис. грн, а також понад 25 млн грн від продажу цінних паперів та корпоративних прав ТОВ "Ужгородський машинобудівний завод".
У готівці Завітневич має 270 тис. доларів, а в банках тримає 248 тис. грн. Його дружина в готівці має 45 тис. євро, а на рахунках у банках – понад 16 млн грн.







- 22:05 01 квітня На Закарпатті легковик вилетів у кювет та перекинувся: пасажирку затисло в авто
- 21:25 01 квітня У Запоріжжі юрист "торгував" фейковими документами для ухилянтів
- 21:00 01 квітня Російський безпілотник атакував Херсон: поранена жінка
- 20:37 01 квітня У Бельгії скасували показ проросійського фільму після звернення України
- 20:30 01 квітня Під Києвом вибухнув електросамокат: що відомо
- 20:22 01 квітня Підозра окупантам: росіяни викрали ветерана АТО прямо з його будинку







