Сєнкевич Олександр Федорович
Профіль Facebook
Канал у Telegram
Олександр Сєнкевич народився 4 лютого 1982 р. в Миколаєві.
Освіта
Має дві вищі освіти.
2004 р. – закінчив Миколаївський державний університет імені Петра Могили.
2007 р. – закінчив Навчально-науковий комплекс "Інститут прикладного системного аналізу" Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут".
Кар'єра і бізнес
2002 р. – викладач у Миколаївській філії приватного підприємства "Комп'ютерна академія "ШАГ".
2005-2015 рр. – працював у ТОВ "Квадролоджик". Спочатку займав посаду інженера-програміста, потім був директором із кадрів та побуту. А в грудні 2006 р. очолив ТОВ "Квадролоджик".
2014 р. – заснував громадську організацію "Голос громади".
Політичний бекграунд
2015 р. – міський голова Миколаєва. Здобув перемогу в другому турі місцевих виборів. При повторному голосуванні за молодого IT-шника-мільйонера Олександра Сєнкевича проголосувало 54,9% виборців
2017 р. – позачергова сесія Миколаївської міської ради визнала незадовільною роботу мера Олександра Сєнкевича і достроково припинила його повноваження. Ще в липні недовіру керівнику Миколаєва ініціював його однопартієць, депутат від "Самопомочі" Сергій Ісаков. Цю ініціативу підтримали фракції "Наш край" та БПП "Солідарність" у міській раді.
2018 р. – Центральний районний суд Миколаєва задовольнив позов колишнього мера Миколаєва Олександра Сєнкевича до Миколаївської міської ради про скасування рішення про дострокове припинення його повноважень і ухвалив, що рішення міськради не відповідає законодавству.
Сім'я
Дружина – Катерина, двоє дітей – донька Марія та син Максим.
Декларація
Нерухомість та земельні ділянки
Мер Олександр Сєнкевич володіє двома земельними ділянками на 2 тис. "квадратів", а також двома квартирами у Миколаєві, які були придбані у 2007 та 2008 роках, площею понад 54 та майже 70 "квадратів".
Також мер задекларував, що з 2019 року орендує будинок разом із дружиною та дітьми, площею понад 271 квадратних метри, оренда якого обійшлася у 2023 році в 264 тис. грн.
Його дружина Катерина Сєнкевич володіє в окупованій Новій Каховці земельною ділянкою площею 2,6 тис. "квадратів" та комплексом будівель площею 261 квадратних метри. Також у Новій Каховці дружина мера має спільну квартиру з батьками площею 66 метрів квадратних.
Після початку повномасштабного вторгнення з серпня 2022 року його дружина та діти проживають в Польщі та орендують квартиру площею 68 "квадратів".
У мера Миколаєва немає власних або орендованих автомобілів, проте його дружина орендує легковик VOLVO XC90 2018 року випуску від ПП "Лєда" з 2019 року. Засновниця цього підприємства — Ірина Олєннікова, з якою Катерина Сєнкевич спільно володіє квартирою в окупованій Новій Каховці.
Доходи та заощадження
Катерина Сєнкевич з 2015 року володіє 39% корпоративних прав у компаніях: ТОВ "FFW Mykolaiv" та ТОВ "Блінк Ріекшн Інтернешнл", які зареєстровані в Україні.
З 2023 року володіє вона 33% корпоративних прав у компанії "Сольна Справа ЛЛСі" та 25% у компанії "Чарне Може ЛЛСі", які зареєстровані в Польщі.
Крім цього, у 2023 році дружина мера Миколаєва придбала криптовалюту на загальну суму трішки більше18 тис. грн.
Основним доходом Олександра Сєнкевича є заробітна плата – 678 тис. грн (у середньому це 56 тис. на місяць).
Водночас його дружина отримала дохід від зайняття підприємницькою діяльністю у розмірі 4,6 млн грн.
У декларації мер Миколаєва зазначив, що має на рахунках в українських банках 53 тис. грн, майже 2 тис. доларів та 159 євро.
Його дружина Катерина Сєнкевич має готівкою 75 тис. доларів. На банківських рахунках в Україні вона зберігає 140 тис. та майже 5 тис. долар.
У Польщі на банківських рахунках у дружини мера зберігається – 15 тис. доларів, 11 тис. євро та 210 злотих. Також вона позичила "Czarne Morze LLC" 101 тис. польських злотих та 7,5 тис. євро.
Скандали
2016 р. – розгорівся "Сміттєвий скандал". Стало відомо, що Олександр Сєнкевич потай від усіх підписав розпорядження про прийняття львівського сміття в місті.
Після цього інформацію про прийом сміття офіційно підтвердив і сам мер Миколаєва. На своїй сторінці у фейсбук Сєнкевич повідомив, що це тимчасові заходи. Відходи будуть приймати по тарифам, затвердженим міськрадою.
Самі миколаївці про ввезення відходів дізналися, коли перші фури вже вивантажили сміття зі Львова на миколаївському звалищі. У місті піднявся протест. Депутати заблокували інші фури.
14 вересня мер зупинив потік фур, а після і зовсім скасував своє рішення про ввезення в міста львівського сміття.
На думку Сєнкевича, події з ввезенням сміття лише зіграли на руку, так як увага миколаївців було додатково залучено до "сміттєвої" проблеми і чистоту в місті в цілому.
2017 р. – з'явилася інформація, що міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, якому повинні були вручити адміністративний протокол про корупцію, сховався від правоохоронців через вікно свого кабінету.
За інформацією ЗМІ, у адміністратора Сєнкевича поліцейським з Департаменту захисту Національної економіки поліції повідомили, що він може взяти їх не раніше 16:00. В цей час мер переліз через вікно свого кабінету на балкон лівого крила будівлі й опинився в кабінеті департаменту енергетики. Після цього він покинув будівлю. Висловлювалися припущення, що Сєнкевич міг виїхати в автомобілі охорони тодішнього голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка.
Через кілька днів меру вручили протокол про корупційне порушення. Він звинувачувався в тому, що при голосуванні на сесії міськради 24 листопада 2015 року про нарахування йому заробітної плати він не заявив про конфлікт інтересів. Сам Сєнкевич назвав себе "суперменом", коли розповідав про свою "втечу" від правоохоронців
Основний скандал, пов'язаний з ім'ям Олександра Сєнкевича – його звільнення з посади мера в 2017 році. ЗМІ писали для того, щоб відновитися на посаді мера, Сенкевичу довелося помиритися з опонентами, які ініціювали його відставку. Як повідомляє видання "Ліга.net", "за кілька днів до відновлення Сєнкевич приїжджав до Києва, де відбулася його зустріч з нардепами-мажоритарниками від Миколаївської області Олександром Жолобецьким і Борисом Козирем, а також одним з організаторів "імпічменту" — Макарьяном.
На Банковій помирили ворогуючих, але з однією умовою. Після відновлення в посаді Сєнкевич не повинен публічно критикувати екс-президента і тепер уже екс-голову Миколаївської ОДА Савченко. І нібито саме цим пояснюється дружні відносини, а також часті візити президента до Миколаєва відразу ж після відновлення Сєнкевича".
2018 р. – мер Миколаєва Олександр Сєнкевич оголосив про вихід з партії "Самопоміч". Публічно в "Самопомочі" до рішення Сєнкевича поставилися з розумінням. Лідер партії, мер Львова Андрій Садовий заявив, що меру Миколаєва доводиться витримувати тиск з боку екс-регіоналів і БПП.
Сам Сєнкевич заявив, що партія негативно поставилася до його рішення і тільки фракція у міськраді – з розумінням і повагою. Водночас частина нардепів від "Самопомочі" вважають, що Сєнкевич зламався як політик. Політолог Федір Левченко вважає, що рішення Сєнкевича про вихід з партії пов'язане з політичним тиском з боку тодішньої Адміністрації президента.
2019 р. – департамент ЖКГ Миколаївської міської ради уклав договір з одеською фірмою "БВК "Пік – Буд" на 88,3 млн грн із реконструкції центральної площі у місті – Соборною.
У відповідності з договором компанія "БВК "Пік – Строй" повинна була виконати всі заплановані роботи до 9 вересня 2019 року. При цьому фірма протягом 10 років зобов'язується усунути будь-які дефекти, що можуть виникнути після проведення реконструкції.
За даними на грудень 2019 року, на об'єкті роботи були завершені лише на 90%. Також стало відомо, що вартість реконструкції площі збільшилася до 105 млн грн, а також проєкт перебуває на коригуванні.
Пізніше стало відомо, що відповідальних за реконструкцію площі чиновників – заступника мера та директора профільного департаменту – затримали. Їх підозрювали в присвоєнні на цих роботах 26 млн грн. Водночас сам Сєнкевич тоді присягнув на Біблії, що він відкатів із реконструкції не брав.
2021 р. – Олександр Сєнкевич заявив, що має намір карати жителів міста, які відмовляться від COVID-вакцинації, – позбавити безкоштовного лікування у разі зараження. Пізніше пояснив, що його заява щодо вакцинації була його особистою думкою. Однак він вважає, що цю ідею потрібно було закріпити на національному рівні, оскільки лікування хворих на коронавірус в стаціонарі коштувало дорого для держави.
2022 р. – у Миколаєві розгорівся скандал через бетонні укриття на зупинках – їхня вартість нібито завищена майже втричі. Тоді активістка Юлія Міскевич розповідала: деякі захисні споруди виготовлені за бюджетні кошти, а інші за гроші меценатів. Ті, що за бюджет – без світла і підлоги, але за більше як 1 млн. грн. Ті, що за меценатський кошт – із світлом і підлогою – за 400 тис. грн.
- 12:01 21 листопада Росіяни вперше атакували Україну міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубіж"
- 11:48 21 листопада На Черкащині легковик злетів з дороги та перекинувся: є загибла та травмовані
- 11:26 21 листопада Росіяни атакували Кривий Ріг: частково зруйнована адмінбудівля, є постраждалі
- 11:15 21 листопада Рятувальники показали наслідки ракетного обстрілу Дніпра
- 11:04 21 листопада На Волині начальник районного ТЦК за хабарі оновлював дані військовозобов’язаним чоловікам
- 10:49 21 листопада ЗСУ знищили понад 1500 окупантів, десятки ББМ та 50 артсистем росіян