Кучер Олексій Володимирович
Профіль у Facebook
Профіль в Instagram
Народився Олексій Кучер 23 березня 1985 року в селі Новорайськ Херсонської області. Однак з 2000 року жив у Харкові.
Освіта
Олексій Кучер має дві вищі освіти – педагога та юриста, які він здобув у Харкові, в університеті імені Сковороди та юридичній академії імені Ярослава Мудрого. Кандидат юридичних наук.
Кар'єра
До того, як піти у велику політику, Олексій Кучер працював у прокуратурі та суді. Із 2005-го до 2011 років він обіймав різні посади – від оператора комп’ютерного набору в прокуратурі до помічника судді. Вже з 2011-го року Кучер перейшов на іншу сторону барикад і став адвокатом. Перед тим, як у 2019 році податися до Верховної Ради, чиновник декларував, що володіє 10% юридичної компанії "Дартлі груп".
Народним депутатом від партії "Слуга народу" Олексій Кучер пробув недовго, трішки більше трьох місяців, оскільки наприкінці 2019 пішов на стрімке підвищення й став головою Харківської обласної державної адміністрації.
Через рік, на місцевих виборах, Олексій Кучер намагався створити конкуренцію меру Харкова Геннадію Кернесу. Тоді він балотувався від "Слуги народу" на посаду міського голови, однак програв з низьким результатом, набравши всього 7,2%. Щоправда, йому вдається отримати мандат депутата міської ради, але й на цій позиції він довго не затримується.
У листопаді 2020 року Кучера звільняють із посади голови Харківської ОДА й у січні наступного року відправляють на умовне підвищення в Київ, де він очолює Державну регуляторну службу України.
Зв'язки та скандали
Олексій Кучер був адвокатом одного з фігурантів справи про "рюкзаки Авакова" Володимира Литвина. Нагадаємо, що в 2014-2015 роках МВС уклало договір на купівлю 5 тис. рюкзаків вартістю майже 15 млн грн. За інформацією ЗМІ, рюкзаки придбали через підприємство, підконтрольне Олександру Авакову, сину тодішнього глави МВС Арсена Авакова. У лютому 2016 року з'явилися відео з прихованої камери, на якій нібито син міністра внутрішніх справ домовлявся з ймовірно екс-заступником голови МВС Сергієм Чеботарем про постачання рюкзаків для підрозділів міністерства. У жовтні 2017 року після обшуків в цій справі затримали три людини: Сергія Чеботаря, представника фірми-переможця тендеру на поставку рюкзаків Володимира Литвина й Олександра Авакова. У підсумку Литвин повністю визнав свою провину в шахрайстві та підробці документів. Хоча в ЗМІ писали, що Литвин взяв на себе провину реальних ідеологів схеми, зокрема серед яких називалися керівники МВС і їхні родичі.
Видання "Антикор" пише, з 2014 року Кучер, іще працюючи юристом, начебто займався захистом хабарників в українських судах. Йому згадують резонансний випадок за участі підприємця Антона Саввова. Влітку 2017-го цей бізнесмен став фігурантом світового скандалу: він звинувачувався в реалізації підроблених звань і сертифікатів нібито від імені Оксфордського університету (Великобританія).
Нібито продаючи премії та нагороди за десятки тисяч доларів, Саввов заробив мільйони. Схема працювала до тих пір, поки українця не викрили кореспонденти британської газети "Times". Підприємець провину не визнав та звернувся до суду за захистом своєї репутації, а його адвокатом виступив Олексій Кучер.
Журналісти "Радіо Свобода" також пов'язують Кучера з ще одним скандальним бізнесменом – Вадимом Слюсарєвим, колишнім прикордонником часів президента-втікача Януковича та експомічником Артема Пшонки, сина біглого ексгенпрокурора Віктора Пшонки. Так, зокрема, в окрузі №179, де на парламентських виборах у 2019 році переміг Олексій Кучер, інтереси "Слуги народу" як уповноваженої особи представляв Вадим Беліченко ‒ інженер ТОВ "Тієра", яка займається орендою та управлінням майном. Її власник – Вадим Слюсарєв. Сам Олексій Кучер називав запитання про його стосунки зі Слюсарєвим провокативними.
Після того, як Кучер став народним депутатом у 2019-му, ЗМІ знайшли в нього мільйонні статки, квартири, дорогі годинники, автопарк, хоча офіційно за 2018 рік він не заробив жодної копійки. Всі свої гроші він зберігав тоді в готівці та біткоїнах, які неможливо відстежити.
За час каденції головою ОДА Олексія Кучера звинувачували в домовленостях про співпрацю з партією "ОПЗЖ", главою партійного осередку в області Ігорем Райніним і відомим харківським бізнесменом, власником ринку "Барабашово" Олександром Фельдманом. Журналісти видання "Главком" писали, що Кучер допомагає останньому уникнути будівництва нової дороги через ринок "Барабашово".
Наприкінці 2020 року Олексій Кучер публічно посварився з депутатами обласної ради через ситуацію з поширенням коронавірусу, використовуючи нецензурну лексику.
Того ж року журналісти вияснили, що Кучер орендує квартиру в фігуранта бази "Миротворець". Власником квартири була людина на ім’я Кирило Андрійович Шалімов. Згідно з інформацією з відкритих джерел, у людини з таким ім'ям немає і ніколи не було бізнесу. Проте він згадується на сайті "Миротворець" як "сепаратист, любитель псевдореспублік, а можливо й молодий ополченець". У профайлі є скріншоти дописів, у яких уродженець окупованого Стаханова стверджує, що йому "і в Малоросії добре". Кучер тоді заявив, що не знає власника квартири Шалімова особисто – більше того, ніколи його не бачив. Договір оренди нібито підписувала інша людина за довіреністю.
Восени 2021 року НАЗК викликало вже голову Державної регуляторної служби Кучера для надання пояснень щодо зазначення недостовірних відомостей на суму понад 13 млн грн. Так, у декларації Кучер вказав, що володіє Bitcoin на таку суму, водночас не зміг надати докази наявності криптовалюти. Хоча Bitcoin має публічну адресу (Public Address), яка є відкритою та підтверджує належність певній особі.
Сімʼя
Олексій Кучер одружений на Вікторії Кучер. Пара виховує трьох дітей – доньок Амелі та Стефанію, а також сина Мирона.
Статки
Офіційно Олексій Кучера має дві квартири на 61 та 68 "квадратів" у Харкові, а також землю на 6,2 га у Херсонській області. У своїй декларації чиновник вказав також, що має право жити в квартирі, що розташована в селі Софіївська Борщагівка біля Києва, втім, площу цього житла він не зазначив.
На дружину чиновника записаний будинок площею 62 "квадрати" на Харківщині, а також дві ділянки землі на 1,1 тис. квадратних метрів. Водночас дружина Кучера орендує також і квартиру в Австрії.
У подружжя є по годиннику фірми Rolex. На дружину чиновника записано дві автівки – Audi Q5 (2011 року випуску), що була придбана у 2012 році, а також Mercedes-Benz GLE-Class 300d (2019 року випуску), що був придбаний у 2020 році за 1,8 млн грн.
За 2023 рік Олексій Кучер на посаді голови Державної регуляторної служби заробив 930 тис. грн. У готівці Кучер зберігає 71 тис. доларів, а його дружина – 173 тис. доларів. На рахунках у банках чиновник тримає 608 доларів, 13 євро та 88 тис. грн.
- 11:55 12 грудня На Вінниччині засудили іноземця, який переправляв чоловіків до Молдови
- 11:45 12 грудня Російський снаряд влучив у житловий будинок у Херсоні: постраждала жінка
- 11:29 12 грудня Україна не готова до переговорів з РФ через слабкі позиції, – Єрмак
- 11:19 12 грудня Окупанти атакували Донеччину авіабомбами: поранені 4 цивільних
- 10:55 12 грудня На Черкащині під час пожежі загинуло подружжя
- 10:20 12 грудня Російська армія накрила з артилерії селище поблизу Херсона: пошкоджена житлова інфраструктура