UA | RU
21 січня 2021, 11:37 529

Гримак Ірина

Голова Львівської обласної ради
Голова Львівської обласної ради

Народилася 20 березня 1981 у Львові.  

Профіль у Facebook

Профіль у Wikipedia

Освіта

1996 - 1999 рр. - Львівський кооперативний коледж економіки і права.

1999 - 2003 рр. - Львівська комерційна академія, спеціальність "торгівля", бакалавр з торгівлі.

2004 рік - Львівська комерційна академія, товарознавство та комерційна діяльність, товарознавець-комерсант.

У 2009 році закінчила Львівський національний аграрний університет, землевпорядкування і кадастр, спеціалістка із землевпорядкування й кадастру.

У 2010 році закінчила Львівський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, державне управління, магістр державного управління.

Кар’єра

Липень 2000 р. - квітень 2004 р. - спеціалістка 1-ї категорії, провідна спеціалістка відділу плати за землю, провідна спеціалістка відділу ринку землі управління земельних ресурсів Львівської міської ради.

Квітень 2004 р. - січень 2007 р. - головна спеціалістка відділу оперативного контролю за надходженнями коштів, начальниця відділу викупу земель, начальниця відділу ринку землі управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин Львівської міської ради.

Січень 2007 р. - березень 2013 р. - начальниця відділу ринку землі, заступниця начальника управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин департаменту містобудування Львівської міської ради.

Березень — травень 2013 р. - заступниця голови з питань житлово-комунального господарства Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради.

Травень - червень 2013 р. - заступниця голови з соціально-економічних та гуманітарних питань Галицької районної адміністрації Львівської міської ради.

Червень - вересень 2013 р. - заступниця голови з питань житлово-комунального господарства Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради.

Вересень - грудень 2013 р. - заступниця голови з питань житлово-комунального господарства Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради.

Грудень 2013 р. - січень 2015 р. - голова Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради.

Січень - лютий 2015 р. - радниця патронатної служби апарату Львівської обласної державної адміністрації.

Лютий 2015  р. - жовтень 2018 р. - заступниця голови Львівської обласної державної адміністрації.

У січні 2019 року — штатна радниця голови Львівської обласної державної адміністрації.

Січень - липень 2019 р. - заступниця голови Львівської обласної державної адміністрації.

У 2019—2020 роках — заступниця директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельна компанія "Лазурит" у місті Львові.

1 грудня 2020 року обрана головою Львівської обласної ради, в якій представляє фракцію політичної партії "Європейська Солідарність".

Політичний бекградунд

Ірина Гримак багато років працювала заступницею голови ОДА Олега Синютки, який згодом став нардепом від "ЄС".

Очолювала на місцевих виборах 2020 список "ЄС" до Львівської обласної ради і також очолювала обласний виборчий штаб "Європейської солідарності".

 Сім’я

Чоловік Олег Гримак – свого часу працював у Львівській мерії на керівній посаді у департаменті містобудування. Після звільнення дружини з міськради 2015-го та її переходу на роботу в обласну державну адміністрацію також покинув мерію. Він за фахом - інженер-проектувальник доріг, володіє 70% ТОВ "ГІД-ПРОЕКТБУД" та є його керівником. Компанія спеціалізується на сфері архітектури, геодезії тощо.

Син - Ярема.

Декларація

У декларації за 2019 рік вказала, що має квартиру 99,2 м кв. у Львові, два авто: Skoda Superb 2018 року випуску, придбаний у 2019 році за 618 тис. грн, та право керування на авто Skoda Oktavia tour 1.6 2004 року, 70% корпоративних прав у ТОВ "ГІД-ПРОЕКТБУД" у власності чоловіка.

Сукупний дохід сім’ї за рік склав 432 тис. 900 грн. Грошові активи у готівці:$ 3 тис., 2,5 тис. євро, 300 фунтів стерлінгів та 230 тис. грн.

Скандали

ТОВ "ГІД-ПРОЕКТБУД", бенефіціаром якого є чоловік Гримак, у 2018 році перемогло у тендерах на виконання робіт на суму 95,5 тис грн, проводячи інженерно-геодезичні роботи для комунальних підприємств Львівської міськради "Львівелектротранс" та "Львівводоканал". У 2020 "ГІД-ПРОЕКТБУД" уклало угоди на суму 33,9 тис грн з Львівською міською радою. Сукупний викуп в тендерних компаніях – 129,4 тис грн.

Ірина Гримак є фігуранткою антикорупційних розслідувань. Мова йде про владні зловживання: порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків. За інформацією журналістів інтернет-видання "Наші гроші. Львів" стало відомо, про те, що голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка та його заступники, серед яких була Гримак, літали на міжнародну виставку в місто Брно (Чехія) літаком бізнес-класу, за який було сплачено 29 800 грн за переліт в обидві сторони, а це на 90 % менше його реальної вартості. Знижку на понад 90% голові області зробила приватна компанія, яка отримує в області мільярдні підряди на ремонт доріг. За міжнародними стандартами, така велика знижка держслужбовцю на будь-які послуги трактується як корупція.

"Європейська солідарність" під час карантину піарилась шляхом роздавання товарів. Так, за кошти від фонду Петра Порошенка львівські лікарні отримали кисневі концентратори, які особисто передала новообрана голова Львівської обласної ради від "ЄС" Ірина Гримак.

Скандалом супроводжувалося обрання Ірини Гримак на посаду голови облради. Член лічильної комісії Едуард Леонов (ВО "Свобода") після оприлюднення результатів таємного голосування виступив з трибуни з окремою думкою і заявив, що були різні позначки в бюлетенях, які свідчать про корумпований вплив і зовнішній контроль за голосуванням депутатів. Депутат Леонов сказав, що буде подавати заяву в поліцію з цього приводу і закликав не знищувати бюлетені.

 

 


 
Онищук Світлана
Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Гунько Наталія
Голова Київської обласної ради
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram