UA | RU
02 лютого 2021, 14:58 593

Федорченко Віктор

Голова Сумської обласної ради
Голова Сумської обласної ради

Народився 19 жовтня 1948 року у селі Ільок-Кошари Ракитянського району Бєлгородської області Російської Федерації.

Профіль у Wikipedia

Освіта

У 1965 – 1969 рр. – навчався в Сумському машинобудівному технікумі, здобув диплом за спеціальністю "технік-механік хімічного машинобудування".

У 1976 році закінчив заочно будівельний факультет Харківського будівельного інституту за спеціальністю "інженер-будівельник промислового та цивільного будівництва".

Кар’єра та бізнес

1969 – 1974 рр. – працював у системі профтехосвіти майстром виробничого навчання, завідувачем майстерні.

З вересня 1974 року за 24 роки трудової діяльності пройшов шлях від майстра дільниці до начальника Сумського обласного будівельно-монтажного управління тресту "Укрпобутпромбудмонтаж".

У лютому 1990 року заснував ТОВ "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Побутсервіс", генеральним директором якого був до грудня 2009. У грудні 2009 року на основі "Побутсервіс" була створена ТОВ "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко" (ТОВ "БВК компанія "Федорченко").

2009 – 2020 рр.  – забудовник, генеральний директор ТОВ "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко" в місті Суми.

Політичний бекграунд

З вересня 1985 року — заступник начальника Сумського обласного управління побутового обслуговування населення Міністерства побутового обслуговування населення Української РСР.

Був членом КПРС. За високі виробничі показники неодноразово нагороджувався Почесними грамотами міністерства, знаками "Переможець соціалістичного змагання".

В 1998 році балотувався до Верховної ради 3го скликання від "Партії регіонів".

За даними ЗМІ, у 2006 році вступив до Соціалістичної партії України.

Двічі балотувався в мери Сум, у 2010 році – від "Партії регіонів". На виборах в 2006 році був другим, а в 2010 третім.

У 2015 році  балотувався до Сумської міської ради від партії "Наш край".

В грудні 2019 року зробив внесок до Київської обласної організації ВО "Батьківщина" в розмірі 24 260 грн.

25 жовтня 2020 року обраний депутатом Сумської обласної ради від партії "Слуга народу".

З 3 грудня 2020 року — голова Сумської обласної ради.

Сім’я

Має дружину Людмилу та сина Дмитра

Декларація

У декларації за 2019 рік вказав: житловий будинок 137,3 м кв та дві квартири 457,5 м. кв  і 62,1 м кв у Сумах, 8 земельних ділянок загальною площею 128,3 тис. м кв у с.Піщане Сумської області та одна земельна ділянка 380 м кв у Сумах.

Федорченко задекларував два авто, що зареєстровані на компанію декларанта: MERCEDES-BENZ GLC 220D 2019 року та MERCEDES-BENZ G 500 2018 року.

Також новообраний голова Сумської облради задекларував корпоративні права у власності дружини: 0,74% (в грошовому вираженні 2,81 млн грн) у ТОВ "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко", а також 99% (в грошовому вираженні 37,1 тис грн) у ТОВ "Виробниче підприємство "ІНВЕСТСЕРВІС-ФЛ". Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є дружина декларанта: ТОВ "Будівельна виробничо-комерційна компанія "Федорченко", ТОВ "Виробниче підприємство "ІНВЕСТСЕРВІС-ФЛ", ПАТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Девелопмент капітал", ТОВ "Гірничо-видобувна компанія "Діан", ТОВ "Спільне виробничо-комерційне Українсько-італійське підприємство "Олімп".

Сукупний дохід сім’ї становив 1,66 млн грн, з яких 1,05 млн грн – подарунок у грошовій формі від сина Дмитра Федорченка. Грошові активи: $200 тис. і 4,3 млн грн у готівці, а також 330 тис. грн на банківських рахунках.

Скандали.

В 2013 році компанія Федорченка ТОВ "БВКК "Федорченко" була оштрафована на символічні 13 тисяч гривень за шкоду, заподіяну внаслідок самовільного використання земельної ділянки по вул. Дем’яна Коротченка, 12/1 в Сумах. Його компанія проводила будівництво трьох багатоповерхівок на орендованій ділянці площею 0,54 га, але у 2011 році облуправління Держкомзему виявило, що "БВКК Федорченко" огородило ділянку за межами орендованої площі, зайнявши самовільно 0,16 га.

В 2016 році східне регіональне управління ДПС України 30 березня за результатами тендеру замовило ТОВ "БВКК "Федорченко" будівництво житлового будинку в м. Суми за 36,96 млн грн. ТОВ "Мост-девелопмент" пропонувало будівництво на 10% дешевше, але заявку відхилили через невідповідність умовам документації, не пояснюючи, у чому та полягає. Через рік Федорченко виграв ще 35 мільйонів на другу чергу житла для прикордонників у Сумах. Ціна угоди на 14% нижча від очікуваної вартості за закупівлі в 40,85 млн грн. Єдиним конкурентом було ПАТ "Сумбуд", яке не знижувало ціну під час аукціону, на відміну від переможця.

Відповідно до ухвали від 8 лютого 2019 року по справі № 592/13128/17, в 2017 році син Віктора Федорченка Дмитро в стані наркотичного сп’яніння, керуючи транспортним засобом "Мercedes-benz Е350", не вподобав манеру водіння водія транспортного засобу "ГАЗ 330202", який є автотранспортом ПАТ "Сумиобленерго". Дмитро наздогнав авто з працівниками ПАТ "Сумиобленерго", які їхали виконувати заплановані роботи, наніс водієві тілесні ушкодження та погрожував травматичним пістолетом йому і його пасажирам. Вже в березні справу закрили, а Дмитра звільнили від кримінальної відповідальності, у зв`язку з його примиренням з потерпілими. Також Дмитро не поніс відповідальності за керування авто в наркотичному сп’янінні у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КпАП України.

В жовтні 2019 року судді надавали дозвіл у кримінальному провадженні на тимчасовий доступ до речей та документів фірми Федорченка стосовно недбалості військовослужбовців Служби зовнішньої розвідки України, що спричинило тяжкі наслідки. Будівельна компанія "Федорченко" здійснювала коригування проєкту будівництва приміщення Служби зовнішньої розвідки у Києві, а також авторський нагляд за будівництвом. Під час проведення службового розслідування встановлені численні порушення виконання будівельних робіт.

В січні 2020 року судді надавали дозволи слідчим на доступ до документів фірми Федорченка у зв’язку з розслідуванням можливого привласнення бюджетних коштів на реконструкції будівлі казарми під окрему бойову прикордонну комендатуру "Суми".

Після обрання головою Сумської облради запропонував обрати своїм першим заступником Олександра Стрельченка від "Опозиційної платформи - За життя". Олександр Стрельченко був депутатом облради 7-го скликання від "Опозиційного блоку", а до 2014 року був у команді Юрія Чмиря (був у "Партії регіонів") на посаді начальника управління молоді та спорту Сумської ОДА.

Як про забудовника багато критичних відгуків. Інвестори скаржаться на низьку якість будівельних матеріалів, якість будівництва та затримку здачі житла.

 

 


 

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/www.regionews.ua/application/rnews/view/scripts/portal/index/topnews-mobile.phtml on line 1
Скакун Олександр
Перший заступник голови Харківської обласної державної адміністрації
Євген Іванов
Відомий аграрний експерт, директор фермерського господарства "Альфа"
Павло Якименко
Народний депутат, член фракції "Слуга народу"
Всі досьє »

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook