Дануца Олександр Анатолійович
Профіль у Facebook
Народився Олександр Дануца 29 січня 1980 року в місті Мала Виска Кіровоградської області.
Освіта
Закінчив Кіровоградський технічний університет за спеціальністю Менеджмент організацій.
Кар’єра
Свою кар'єру Олександр Дануца починав у сфері медіа, куди, як він сам розповідав, потрапив випадково. Оскільки в Кіровограді він був певною мірою медійною персоною, адже часто брав участь в ефірах місцевих телеканалів, один зі знайомих бізнесменів запропонував йому очолити газету "Країна рад".
Пізніше Дануца створив іншу газету "Новий погляд", а згодом, у 2005 році, зрозумівши, що "друковані ЗМІ відживають своє", разом із колегами запустив онлайн-видання "Весь Кіровоград" (Kirovograd.net), який став чи не першим серйозним медіа в місті. Через 11 років, у 2016-му, Дануца продає це видання та разом із командою переключається на розвиток іншого інформаційного порталу "kirovograd24.com".
На фейсбук-сторінці політика зазначено, що раніше він працював також і в державній компанії "Нафтогаз Україна", однак деталі невідомі.
Політика
Олександр Дануца в одному зі своїх інтерв'ю розповідав, що цікавитися політикою почав із дитинства, саме тому в далекому 1998-му році, коли він приїхав на навчання в тодішній Кіровоград, одразу доєднався до партії "Народний рух України".
Потрапляння в політичні кола міста забезпечили Дануці можливість як брати участь у різного роду передвиборчих кампаніях, так і самому балотуватися.
Відомо, що Дануца двічі балотувався до Кіровоградської міської ради – у 2002, 2006 та 2015 роках від "Народного руху України", "Нашої України" та БПП відповідно. Ще тричі йшов до Верховної Ради – у 2002 році від того ж "Народного руху України", у 2012-му – від партії "Україна-Вперед!" Наталії Королевської, ці рази виявилися невдалими, а ось у 2019 році йому вдалося стати народним депутатом від партії "Слуги народу".
Встиг Олександр Дануца свого часу покерувати й низкою виборчих кампаній, зокрема "Нашої України", БПП і Володимира Зеленського, коли той ішов у президенти в 2019-му.
Скандали
Навесні 2019-го року журналісти оприлюднили переписки ключових керівників зі штабу тоді ще кандидата в президенти Володимира Зеленського. Олександр Дануца в них активно спілкувався з бізнесменом і тіньовим куратором групи нардепів від "Слуги народу" Іллею Павлюком. Дануцу й зараз вважають нібито одним із членів цієї групи, яка стабільно голосувала в інтересах бізнесмена Ріната Ахметова, з яким Дануца певною мірою пов'язаний через свою сестру Олену Дороніну. Вона значиться його помічницею на громадських засадах, а її чоловік працював гендиректором компанії "Метінвест-Шіппінг", яка входить у бізнес-портфель Ахметова.
У 2021 році журналісти вияснили, що на матір Олександра Дануци (жінка звичайна пенсіонерка з Малої Виски на Кіровоградщині) після парламентських виборів 2019-го було оформлено дві квартири в Києві сумарною вартістю щонайменше 100 тис. доларів. Дануца тоді нібито заявив, що квартири придбані на заощадження матері й родини сестри. Окрім квартир у Києві та землі в Маловисківському районі, на матері народного депутата значилися ще дві земельні ділянки в Кропивницькому, призначені під будівництво будинку та ведення селянського господарства. Ділянки розташовані в мікрорайоні Стара Балашівка з виходом до річки Інгул.
Центр протидії корупції (ЦПК) свого часу писав, що Дануца "прославився" також і низкою скандальних голосувань: натиснув "За" під час голосування за законопроєкт, яким хотіли дозволити корупціонерам відкупитись від тюрми; підтримував законопроєкт, який допомагав корупціонерам уникнути покарання начебто в обмін на військову службу, а коли суспільство, обурене численними коштовними обновками посадовців і депутатів під час війни, вимагало повернення декларування для посадовців, Дануца голосував "Проти".
У тому ж ЦПК також зазначали, що Дануца був одним із тих нардепів, які в 2020-2021 роках ходили до суду, щоб підтримати нинішнього заступника керівника ОП Олега Татарова, який фігурував у справі щодо можливої крадіжки 80 млн грн на квартирах для Нацгвардії. Пізніше ж Дануца вимагав звільнити тодішнього керівника НАБУ Артема Ситника, відомство якого, власне, вручило підозру Татарову в цій справі.
Статки
Олександр Дануца має квартиру на 65 "квадратів" у Кропивницькому, а також у Києві орендує номер в одному з готелів, вірогідно, мова йде про готель "Київ", який, зокрема, призначений для проживання народних депутатів.
Політик має у власності Chevrolet Lacetti (2005 року), а також має право безкоштовно користуватися автомобілем Hyundai Sonata.
За 2023 рік на посаді нардепа Дануца отримав трохи більше 660 тис. грн, а це в межах 55 тис. грн щомісяця. Задекларував він також і 644 тис. грн як відшкодування витрат, що пов’язані з депутатською діяльністю.
У готівці Дануца тримає 6700 доларів, 2600 євро та 200 тис. грн, а на рахунках в банках зберігає близько 370 тис. грн.
- 16:27 12 грудня НАЗК знайшло мільйонні порушення у декларації чоловіка Тетяни Крупи
- 16:25 12 грудня Знущання з диких кабанів на Тернопільщині: підозрюваних взяли під домашній арешт
- 16:02 12 грудня Внаслідок обстрілу на Запоріжжі поранені двоє рятувальників
- 15:49 12 грудня Росіяни вдарили по Степногірську на Запоріжжі: пошкоджені будинки
- 15:35 12 грудня На майже третину більше, ніж у 2023-му: Шуляк назвала прогноз можливих збитків від російської агресії у 2024 році
- 15:22 12 грудня На Закарпатті п'яний водій збив 7-річну дівчинку