UA | RU
20 січня 2021, 12:02 269

Біленький Олександр

Голова Полтавської обласної ради
Голова Полтавської обласної ради

Народився 3 червня 1974 року в місті Решетилівка Полтавської області

Публічна сторінка у Facebook

Приватна сторінка у Facebook

Сторінка у Wikipedia

Освіта

У 1991 році закінчив Решетилівську середню школу.

У 1991-1992 роках навчався в Решетилівському ПТУ № 52.

У 1992—1994 роках — проходив службу в Збройних Силах України.

У 1996 - 2001 роках навчався в Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка за спеціальністю "вчитель історії”.

З 2017 року навчається в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за спеціальністю "правознавство”.

У 2018 році розпочав навчання в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, спеціальність - магістр державного управління.

Кар’єра і бізнес

Із 1994 року працював керівником гуртків Решетилівського Центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

З 2006 по 2014 роки – засновник, генеральний директор ТОВ "Петрівсько-Роменський цегельний завод”.

У 2013 році заснував ТОВ "СПІКО” (Бердичівський завод безалкогольних напоїв), з 2014 року - виконавчий директор підприємства.

У 2015 році створив громадську організацію "Патріоти Решетилівщини”.

Політичний бекграунд

З 1998 по 2006 рік — помічник-консультант народного депутата України Кирила Поліщука.

В 2010 році балотувався до Житомирської обласної ради 6-го скликання від Демократичної партії України.

В 2012 році в якості самовисуванця висувався кандидатом в народні депутати по 112 мажоритарному округу в Луганській області, однак не був обраний.

Під час парламентських виборів 2014 року балотувався по 114 округу в Луганській області також в якості самовисуванця.

З 2014 року - активіст волонтерського руху, допомагає військовослужбовцям зони АТО, малозабезпеченим, інвалідам та їхнім сім'ям.

Під час місцевих виборів 2015 року балотувався до Полтавської обласної ради від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність”.

4 грудня 2015 року був обраний головою облради сьомого скликання.

Під час місцевих виборів 2020 року пройшов до Полтавської обласної ради від партії "Довіра”.

27 листопада 2020 року Олександр Біленький вдруге став головою Полтавської облради, його кандидатуру депутати підтримали більшістю голосів.

Сім'я

Одружений. Разом із дружиною Біленькою Оксаною виховує двох синів Єгора (1999 р.н.) і Олександра (2010 р.н.).

Декларація

Згідно з останньою декларацією за 2019 рік Біленький декларує три житлових будинки: 168,1 м кв. у с. Ганжі Полтавської області; 46,9 м кв. та 88,7 м  кв. в Решетилівці Полтавського району. Також у власності політика перебувають три земельні ділянки: 2,5 тис. м кв. у с. Ганжі, орендована ділянка площею 28,3 тис. м кв. у с. Петрівка-Роменська Полтавської області. Ще Біленький  має право безоплатного користування земельною ділянкою 664 м  кв. у м. Решетилівка.

З цінного рухомого майна задекларовано чотири ікони, мисливська рушниця Blaser BBF,  ювелірні вироби та легковий автомобіль Toyota Camry 2017 року.

Політик має 18 торгових марок у спільній власності з громадянином Філь Сергій Олександрович.

Біленький задекларував сукупний дохід за 2019 рік в розмірі 11,2 млн грн, з яких 10,5 млн – від відчуження рухомого майна.

В готівці сім’я зберігає $495 тис. та 10,74 млн грн; на банківських рахунках $2,1 тис., 7 євро, 72,8 тис. грн, має фінансові зобов’язання у вигляді кредиту на суму 311,5 тис. грн. Ще політик задекларував благодійну допомогу  на суму 200 тис. грн.

У жовтні 2019 року Національне агентство із запобігання корупції виявило в декларації голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького ознаки декларування недостовірної інформації. Біленький, подаючи декларацію за 2016 рік, зазначив недостовірні відомості про наявність корпоративних прав, які належать йому на праві власності. Крім того, не зазначив відомості про власні кошти, розміщені на банківських рахунках. Сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становить понад 750 тис. гривень.

Скандали

У листопаді 2016 року 11 депутатів обласної ради від фракції "БПП "Солідарність” висловили недовіру голові облради Олександру Біленькому, було здійснено спробу його усунення з посади. Депутати вважали, що у Олександра Біленького "відсутні організаторські здібності, комунікативні навички, що призводить до неможливості організувати ефективну роботу пленарних засідань та апарату обласної ради”.

Восени 2016 року розгорнувся конфлікт між полтавською ОДА та облрадою. Олександр Біленький заявляв, що керівник фракції "БПП” Пісоцький втратив вплив на фракцію, а окремі особи почали займатися "договорняками”. В свою чергу, Андрій Пісоцький наполягав, що це голова облради має багато популізму та особистих амбіцій, а також не може організувати співпрацю із депутатами.

У 2017 році Октябрський райсуд Полтави задовольнив клопотання поліції щодо вилучення документації ТОВ "СПІКО”. Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Нацполіції України спільно із Полтавським обласним Тервідділенням АМКУ тоді досліджували можливі антиконкурентні узгоджені дії стосовно реалізації через аптечну мережу "Полтавафарм” води "Ельза”, яку виробляло ТОВ "СПІКО”.

Нинішній голова Полтавської облради Олександр Біленький з 2013 року є засновником даного підприємства (Бердичівського заводу безалкогольних напоїв), а з 2014 — його виконавчим директором. Власником підприємства на даний момент є Філь Лариса Григорівна.

У жовтні 2020 року в розпал передвиборчої кампанії голова Полтавської облради Олександр Біленький заявляв, що за його будинком здійснюють незаконне стеження. За його словами, стеження здійснювалося щодня із припаркованого поруч із будинком автомобіля. Також він стверджував, що над його будинком помічали квадрокоптер.

За інформацією інтернет-видання "Полтавщина”, на початку грудня 2020 щоб розрахуватися з фракціями-партнерами, умовна більшість створила нові посади заступників голови облради, яких обрали того ж дня. Раніше, у 2016 році, Біленького звинувачували у створенні посади заступника голови Полтавської облради для свого земляка і товариша Анатолія Ханка. Такі дії називали "розмінною картою в торгах Біленького зі "Свободою” і "витрачанням коштів обласного бюджету”.


 
Онищук Світлана
Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації
Гунько Наталія
Голова Київської обласної ради
Говорова Олена
Заступник голови Київської міської державної адміністрації
Всі досьє »

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram