UA | RU
22 квітня 2020, 10:44 574

Веревський Андрій Михайлович

Український бізнесмен, екснардеп
Український бізнесмен, екснардеп

Народився Андрій Веревський 25 липня 1974 року в місті Полтава.  Мешкає у Києві, Женеві та Лондоні.

Освіта

У 1991 року закінчив полтавську середню школу № 14 (гімназія "Здоров'я"). Протягом 1991-1992 років – студент Полтавського інженерно-будівельного інституту (санітарно-технічний факультет). 2000 року Андрій Веревський закінчив Оксфордський коледж (курс сучасної економіки). Наступного року вступив до Національного аграрного університету, де отримав бакалавра з агрономії.

Кар'єра та бізнес

Із 1993-го до 1998 року Андрій Веревський був заступником директора Полтавської обласної дирекції "Хліб України".

Через рік, 1999 року – заступник генерального директора "Зерноекспорт" в Полтаві. Згодом, до 2000 року, був заступником директора з комерційних питань ПП "Трансагроінвест", також у Полтаві.

Після набуття бізнесового досвіду, в 2001 році, Веревський стає консультантом представництва фірми "Луї Дрейфус" (Франція) в Україні (Київ).

Уже в 2001-2002 роках він – голова наглядової ради ЗАТ "Соняшник" у Полтаві. А з 2004 року Андрій Веревський уже засновник агрохолдингу Kernel. Голова ради директорів і головний акціонер агрохолдингу.

У 2004 році засновник Kernel об'єднав елеватори, зернотермінали, олійноекстракційні підприємства та хлібокомбінати у Kernel Holdings S.A.

Наразі засновник холдингу Kernel – найбільшого в світі виробника соняшникової олії – володіє найбільшим земельним банком в Україні — близько 600 тис. га. Йому належать дев'ять заводів із переробки олійних культур. Щоправда, навесні 2024 року агрохолдинг Kernel Андрія Веревського, який до війни виробляв 7% соняшникової олії у світі повідомив інвесторів, про значне погіршення умов своєї діяльності.

Політична діяльність

Із 2002-го до 2006 року Веревський був народним депутат IV скликання Верховної Ради (самовисуванець, переміг у виборчому окрузі №146 Полтавської області). До грудня 2004 року був членом фракції Єдиної України, групи Європейський вибір, фракції Регіони України. З червня 2005 року – фракції Блоку Юлії Тимошенко.

Із 2006-го до 2007 року – нардеп V скликання від БЮТ (№44 у виборчому списку).

Із 2007-го до 2012 року мільярдер – знову народний депутат VI скликання від БЮТ (№44 у списку). У січні 2008 року його призначено радником тодішнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко (на громадських засадах).

У червні 2010 року перейшов у коаліцію Стабільність та реформи, сформовану фракціями Партії регіонів, Блоку Литвина та Компартії після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича.

Із жовтня 2010 року стає членом фракції Партії регіонів.

Із грудня 2012 року – народний депутат VII скликання від Партії регіонів (№46 у списку).

5 березня 2013 року за поданням комітету Верховної Ради з питань регламенту Веревського було позбавлено мандату через несумісність депутатських повноважень з іншими видами діяльності, зокрема з бізнесом.

Статки

Forbes до війни оцінив статки Веревського у 520 млн дол., розмістивши його на 16 місці серед ста найбагатших українців.

Водночас війна завдала Kernel втрат мінімум на 495 млн дол, ідеться у фінансовому звіті за 2022-й фінансовий рік. У перші місяці російської навали через блокаду портів агрохолдинг міг експортувати лише 10% продукції від довоєнних обсягів. У серпні справи поліпшилися: Kernel – найбільший експортер через "зерновий коридор", який був відкритий для постачання продукції.

Сімʼя

Андрій Веревський одружений на Тетяні Веревській (дівоче прізвище Матяш). Діти – сини Артем, Марко й дочка Саша.

Скандали

За даними низки ЗМІ, олігарх практично не з'являється в Україні. Створивши успішний бізнес, займаючись його лобіюванням через підконтрольних депутатів у Верховній Раді, продовжує керувати ним із Швейцарії.

У 2021 році з’явилась інформація, що обставини встановлення контролю агрохолдингом Kernel над СП "Агродім", із якою пов'язані бізнес-інтереси загиблого народного депутата Валерія Давиденка, мали всі ознаки недружнього поглинання.

Влітку 2024 року Андрій Веревський закликав Україну уникати конфліктів із ЄС через експорт продовольства, щоб зберегти підтримку Європи у протистоянні з Росією.


10 жовтня 2024
Після війни в Україні залишаться не більше 25 млн людей – соціолог Володимир Паніотто
Скільки сьогодні громадян в Україні, чому підвищення народжуваності дасть економічний ефект лише за 20 років і чому без мігрантів з інших країни буде неможливо відновити Україну — про все це RegioNews...
04 жовтня 2024
Щоденні атаки "шахедів": нова тактика росіян чи економія ракет?
Протягом вересня росіяни щодоби запускали в бік України свої бойові дрони. Це своєрідний антирекорд для нашої країни, адже досі таких щоденних масштабних атак не було жодного місяця з початку повномас...
03 жовтня 2024
Як зміниться життя українців у жовтні: "листи щастя" від ТЦК, знижений тариф за світло та кешбек за вітчизняні товари
Жовтень принесе доволі багато змін у життя українців. Чому не слід забути подати документи на отримання субсидії для тих, хто її потребує, а також, хто може розраховувати на сплату за електроенергію м...
27 вересня 2024
Ринок вакансій в Україні: що потрібно вміти для зарплатні 20-30 тис. грн і де платять по 60 тис. грн
Днями Мінфін опублікував дані про розмір заробітних плат серед чиновників різноманітних державних відомств. Наприклад, середня зарплата працівників Нацкомісії з держрегулювання сфери енергетики і кому...
 
Романько Олексій Вікторович
Голова Сумської обласної ради
Ахметов Рінат Леонідович
Український бізнесмен, політик, мільярдер
Терехов Ігор Олександрович
Міський голова Харкова
Всі досьє »