Садовий Андрій Іванович
Профіль на Facebook
Канал у Telegram
Профіль в Instagram
Народився 19 серпня 1968 року у Львові.
Освіта
1995 р. – випускник Львівської політехніки, інженер електронної техніки.
1997р. – у тому ж виші отримав диплом економіста за спеціальністю Фінанси і кредит.
1999 р. – закінчив Академію державного управління при Президентові України, магістр державного управління.
Кар’єра та бізнес
1987-1989 рр. – строкова військова служба в полку зв'язку військово-повітряних сил.
1989 р. – регулювальник радіоелектронної апаратури виробничого об'єднання "Львівприлад".
1992-1995 рр. – заступник директора Львівського відділення Фонду соціальної адаптації молоді при Кабінеті Міністрів України.
1993 р. – заснував радіостанцію "Люкс".
1995-1998 рр. – член наглядової ради ЗАТ ІК "Галицькі інвестиції".
1997-2005 рр. – голова правління ВАТ "Південьзахіделектромережбуд".
2002-2006 рр. – голова ради ЗАТ "Телерадіокомпанія "Люкс".
2002-2003 рр. – директор ГО "Інститут розвитку міста".
2006 р. – заснував новинний "24 канал".
Політичний бекграунд
1998-2002 рр. – депутат, голова комісії економічної політики Львівської міської ради.
2000 р. – як самовисуванець балотувався на проміжних виборах до Верховної Ради.
2002 р. – балотувався на посаду Львівського міського голови, у виборчій гонці посів третє місце.
2004 р. – ініціював створення громадського об'єднання "Самопоміч".
2004 р. – став членом політсили "Наша Україна".
2006 р. – вперше обраний міським головою Львова.
2010 р. – Андрія Садового, який висувався від Республіканської християнської партії, вдруге обрали мером Львова.
У грудні 2012 став головою ним створеної політичної партії "Самопоміч".
Тоді Садового пов’язували з людьми Януковича. Оскільки Борис Колесніков захищав мера від звинувачень з махінаціями під час ремонту доріг до "Євро-2012". Хоча вже зимою 2013 року Садовий підтримав Євромайдан, закликав людей виходити на протест. У мережі фігурує інформація також про з’язок Садового з російським олігархом Михайлом Фрідманом.
У ЗМІ повідомляється і про відносини Садового з Віталієм Антоновим, головним акціонером "Концерну "Галнафтогаз", що володіє мережею АЗС "ОККО". І з Юрієм Назаруком, Дмитром Герасімовим, Андрієм Худо, засновниками холдингу "!ФЕСТ", до складу якого входять понад 20 ресторанів, мережі магазинів продуктів та одягу, готелі, будівельна компанія. Зростання бізнес-імперії, яке розпочалося у 2007 році з маленького закладу на площі Ринок, співпало зі зростанням політичної кар’єри Андрія Садового.
2014 р. – балотувався до Верховної Ради від "Об’єднання Самопоміч" (№ 50 у списку).
2015 р. – балотувався на пост мера від партії "Самопоміч" і втретє став головою Львова.
2018 р. – Садовий заявив, що не має наміру претендувати на крісло мера, натомість братиме участь у президентських виборах.
2019 р. – балотувався на посаду Президента України від партії "Об'єднання "Самопоміч". Знявся з реєстрації у ЦВК на користь Анатолія Гриценка.
2019 р. – на парламентських виборах очолив виборчий список "Самопомочі". У липні того ж року після провалу "Самопомочі" на виборах Андрій Садовий заявив про відставку з посади очільника партії і необхідність обрання нового лідера політсили.
2020 р. – у другому турі вчергове переміг на місцевих виборах Львівського міського голови.
Сім’я
Садовий із дружиною, мистецтвознавицею Катериною Кіт-Садовою, виховують п'ятеро синів – Івана-Павла, Тадея-Луку, Михайла, Йосипа й Антонія.
А ще в політика чимало відомих кумів. Серед них – Петро Соболь, Андрій Федоренко, Віталій Ломакович, Ксенія Курилишин, Андрій Сарахманевич.
Декларація
Міський голова Львова Андрій Садовий, його дружина Катерина Садова та старший син Іван-Павло разом за 2023 рік заробили 3,4 млн грн.
Андрій Садовий отримував зарплату тільки у Львівській міській раді, яка становила за 2023 рік 829 тыс. грн. Його дружина на "Телерадіокомпанії Люкс", власницею якого вона є, заробила 2,3 млн грн. Також Катерина Кіт-Садова у 2023 році отримала дивіденди від "Люксу" в сумі 7,6 млн грн.
Дружина міського голови Львова тримає у готівці 42 тис. доларів та 630 тис. грн. А на банківських рахунках – понад 107 тис. грн. Андрій Садовий на рахунку має 31,8 тис. грн.
Дружина міського голови Львова має два автомобілі – Skoda Kodiaq 2017 року та Mersedes-Benz 2021 року. Їй належать три земельні ділянки у Львові площею 702 м², 43 м² та 301 м². А також будинок площею 660 м².
У 2023 році родина Садових не купувала ані нерухомості, ані автомобілів.
Скандали
25 липня 2014 р. – невідомі обстріляли з протитанкового гранатомета РПГ-18 будинок Андрія Садового на вулиці Стрілецькій. Після інциденту суд розпорядився встановити біля дому мера цілодобовий пункт Державної служби охорони. 26 грудня напад повторився. У той час Садовий з сім'єю відпочивали на курорті "Буковель" у Карпатах. Ще один напад стався 29 жовтня 2015 року: у двір будинку кинули гранату. У результаті вибуху ніхто не постраждав, руйнувань будинок не зазнав. Садовий повідомив, що отримував погрози.
2016 р. – один із найгучніших сканадалів, тісно пов’язаний з іменем Садового – трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова. Внаслідок пожежі стався зсув, загинули троє пожежників та еколог. Полігон закрили, а місто, яке щоденно продукувало понад 500 тонн сміття, потопало у непотребі. Невдовзі Садовий заявив, що Львів 100 днів перебуває у "сміттєвій блокаді", звинуватив президента Петра Порошенка і прем’єра Володимира Гройсмана. Компромісу досягли, коли функції вивезення сміття взяла на себе облдержадміністрація. Львівське сміття тоді знаходили по цілій країні. Водночас постало питання будівництва полігону. Садовий заявив, що не міг нічого зробити – у міста не було на це коштів, жоден із інвесторів також не вселив йому довіру. У березні 2017 р. Гройсман дорікнув, що за 11 років роботи на посаді мера Садовий не зміг вирішити цю проблему, додав, що бюджету розвитку Львова в 1,8 млрд грн для цього достатньо.
Колишній депутат міськради Любомир Мельничук розповів виданню "Гроші", що усі питання щодо будівництва вирішує в місті лише одна людина – Садовий. Він реально контролює всі фінансові потоки, всі ласі шматки у Львові – і щодо комунального майна, і щодо земельних ділянок. Прикладів із незаконним будівництвом у центрі Львова десятки. За словами активістів, Андрій Садовий має у місті прізвисько Доля, оскільки з усього, що відбувається у Львові, він отримує свою частку (долю).
2018 р. – опубліковано аудіозапис, на якому Садовий назвав стервою, "лідером корупції в міській раді" херсонську активістку Катерину Гандзюк (загинула після нападу зловмисників у 2018 р). І звинуватив її у розвалі місцевого осередку "Самопомочі".
2019 р. – представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оголосили меру Львова Андрію Садовому та іншим чиновникам ЛМР підозру у зловживанні владою по справі будівництва індустріального парку в Рясному. Про це повідомив сам Садовий на своїй сторінці у Facebook. Прокурори вимагали призначити мерові Львова 50 млн грн застави, однак суддя Сергій Мойсак знизив цю суму до 1 млн грн. Сторона захисту обіцяла оскаржити це рішення. Зрештою ВАКС скасував заставу.
Під час повномасштабної війни сини мера Львова Андрія Садового, які досягли призовного віку, замість армії вступили до закордонних вищих навчальних закладів, там нині живуть і працюють. Про це свідчать їхні фотографії в соцмережах. І тут є цікавий нюанс: у 2022 році Андрій Садовий заявляв, що і його сини, як і інші, підуть до армії, коли досягнуть повноліття та закінчать навчання. Садовий тоді зауважив, що старший син був у військкоматі, навчається і ще не пройшов військову кафедру. Але щойно він її закінчить та отримає спеціалізацію – піде до армії.
- 13:58 06 листопада На Закарпатті мотоцикліст врізався у бетонну колону: байкер загинув
- 13:51 06 листопада У Кривому Розі невідомий стріляв у пам'ятник полеглому військовому
- 13:20 06 листопада Росіяни скинули три авіабомби на Костянтинівку: є руйнування
- 13:14 06 листопада На Харківщині правоохоронці вилучили майже 3 тисячі літрів підробного "брендового" алкоголю
- 12:55 06 листопада Російські війська обстріляли Антонівку під Херсоном: поранений чоловік
- 12:37 06 листопада Втрати Росії на Курському напрямку становлять понад 20 тисяч військових, — Сирський