UA | RU
Іван Галунга Голова ГО "Народний люстраційний центр" [email protected]
01 травня 2020, 16:35 93

Про роль будівельної галузі у відродженні економіки України після карантину

Вчора на засіданні уряду очільник Мінекономіки презентував програму із забезпечення робочими місцями безробітних українців.
Вчора на засіданні уряду очільник Мінекономіки презентував програму із забезпечення робочими місцями безробітних українців.

Зокрема, декларується створення 154 тисяч робочих місць у сфері будівництва транспортної інфраструктури. Вже є джерела фінансування. Тобто, уряд вбачає в сфері будівництва локомотив для відновлення держави в посткарантинний період. Спеціалісти будівельної галузі з позитивом сприймають цю новину, але в той же час з обережністю.

Такі кроки влади стимулюють позитивний сигнал для реалізації реформування ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція України) та успішного майбутнього функціонування сервісу в містобудівельній галузі (Державна сервісна служба містобудування України - ДССМУ). Професійний ринок повинен розширитися і переосмислити інженерну спеціалізацію. Акцент має бути зроблено на посилення ролі інженерів у будівельному процесі.

Простою мовою - більше будуємо, більше використовуємо кваліфікованих інженерів. Сьогодні роль інженера полягає не тільки в архітектурі та конструюванні, але й в створенні нового в образі будівель і споруд, у впровадженні новітніх технологій в проекти та процесс створення. Інжинірингові організації забезпечують організаційне та консультативне супроводження проектування і будівництва об’єктів, тому ця сфера потребує особливої уваги. Галузь рухається вперед за рахунок нових робочих місць, тому що збільшується будівництво, а це означає забезпечення економічного зростання.

Досвід країн з розвиненою економією свідчить про те, що, в постіндустріальній країні на перше місце виходить кваліфікація кадрів. Тому 154 тисячі робочих місць в цьому процесі мають бути простимульовані парламентом.

Одним словом, реформа будівельної галузі ефективна в комплексі, а значить, є підстави для надії.


Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Боговін Віталій
Голова Запорізької обласної державної адміністрації
Атрошенко Владислав
Міський голова Чернігова
Миколаєнко Володимир
Міський голова Херсона
Всі досьє »