UA | RU
07 жовтня 2022, 16:17

Закон про добровільний військовий облік жінок. Яких спеціальностей це не стосується

Верховна Рада 7 жовтня ухвалила загалом законопроєкт №6482 про добровільний військовий облік для жінок
Верховна Рада 7 жовтня ухвалила загалом законопроєкт №6482 про добровільний військовий облік для жінок
Фото з відкритих джерел

За ухвалення закону проголосувало 297 народних депутатів. Документ передбачає, що жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міністерством оборони, та придатними до проходження військової служби за станом здоров'я та віком, беруть на військовий облік за їх бажанням.

Виняток становлять жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю. Залишилася норма про медичних працівників. Зокрема, жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком та закінчили заклади професійної (професійно-технічної), професійної вищої чи вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов'язаних.

Що було раніше

Наприкінці 2021 року Міністерство оборони України ухвалило наказ, яким суттєво розширило перелік спеціальностей і професій, після отримання яких жінки мають стати на військовий облік. У початковому списку було понад 100 спеціальностей, зокрема менеджери, авіадиспетчери, стенографістки, журналістки, літературознавці, бібліотекарі. Після цього Міністерство оборони неодноразово уточнювало цей перелік.

Планували, що брати на військовий облік жінок розпочнуть із 1 жовтня 2022 року. У червні в Генштабі повідомили, що жінок братимуть на облік лише за їхньою згодою, а Маляр додала, що мобілізація в Україні йде за планом і "питання про мобілізацію жінок не стоїть".

За її словами, питання мобілізації безпосередньо залежить від ситуації на фронті.

"Станом на сьогодні мобілізація повністю відбулася за планом. Тобто в нас ніяких несподіванок, чи зривів, чи якогось масового ухилення немає. Свідомість громадян дуже висока... суспільство дуже мотивоване", — казала Маляр.

Скільки українців захищають країну

Президент Володимир Зеленський 21 травня розповідав, що Україну зараз захищає 700 тисяч людей. Він наголошував, що 250-тисячної армії для оборони держави з територією, як в України, мало. Росія, за словами президента, у війні проти України використовує "все, навіть резерв та "тиху" мобілізацію".

Водночас, за даними Служби безпеки, Путін планував бліцкриг, але цей план провалився. У відомстві вважають, що президент РФ розраховував захопити Україну за три дні. Один із полонених, свідчення якого опублікувала спецслужба, розповів, що російським військовослужбовцям видали провізію із запасом на цей строк.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook