UA | RU
06 жовтня 2022, 16:55

Херсонщина та Слобожанський напрямок: ЗСУ звільняють від ворога десятки селищ

Військовослужбовці Збройних сил України продовжують звільняти населені пункти у Херсонській та Харківській областях. Контрнаступ на півдні триває одночасно з операціями українських сил на Слобожанському напрямку
Військовослужбовці Збройних сил України продовжують звільняти населені пункти у Херсонській та Харківській областях. Контрнаступ на півдні триває одночасно з операціями українських сил на Слобожанському напрямку
Фото: Facebook

Про це пише RegioNews з посиланням на слова заступника начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексія Громова під час брифінгу.

З 30 вересня Сили оборони мали 168 зіткнень з противником.

За словами Громова, українські військові на Слобожанському напрямку продовжують наступ, проте окупанти намагаються стримати штурми. На напрямку Купʼянськ – Сватове ворог намагається вести стримувальні дії, аби зупинити наступ оборонців. Були удари біля Харкова, Дворічного, Шевченкового й інших та удари по цивільній інфраструктурі.

Так, з 21 вересня ЗСУ просунулися на 55 кілометрів углиб оборони ворога.

"З 21 вересня нашим військам вдалося просунутися в глибину оборони противника на 55 кілометрів, встановити контроль над 93 населеними пунктами, взято під контроль понад 2 тис. 400 квадратних кілометрів Слобожанщини", - розповів він.

Громов розповів, що з початку жовтня українські військові звільнили 29 населених пунктів Херсонської області від окупації. Збройні сили за останній час звільнили від окупантів понад 400 квадратних кілометрів Херсонської області.

"На Херсонському напрямку противник коштом резервів намагається контратакувати, щоб стримати наступ наших військ та відновити втрачене положення. З 1 жовтня 29 населених пунктів взято під контроль", - заявив Громов.

Однак на південному напрямку ситуація залишається складною і розвивається надзвичайно динамічно. Тим часом ворог за рахунок резервів намагається контратакувати, щоб відновити втрачене положення. Так, ворог продовжує обстрілювати звільнені території та тилові райони. Противник веде обстріли із РСЗВ і важкої артилерії.

Як розповіла голова Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, українські війська продовжують просуватися на півдні нашої країни, зокрема на півночі Херсонської області. Проте окупанти не послаблюють обстріли позицій ЗСУ та населених пунктів.

"Обстановка залишається напруженою і її розвиток дуже динамічний. Ви можете це бачити з відкритих джерел. Ми робимо активні дії, ми просуваємося. Є напрямки, на яких заглиблення по лінії фронту відбувається до 20 кілометрів. Це і звільнені населені пункти, вже вісім ми проголосили з початку місяця", - зазначила Гуменюк.

За її словами, обстріли ворога, зокрема іранськими дронами-камікадзе, частково пов'язані з успіхами ЗСУ на фронті. Таким чином російські війська намагаються тиснути на мирне населення та призупинити штурми українських захисників.

Водночас Гуменюк додала, що українські війська продовжують просуватися та деокупувати українські землі, відкидаючи противника.

"Люди зустрічають (українських військових - ред.) тепло, люди зустрічають зі сльозами, але це сльози щастя... Поступово люди починають розповідати, як вони жили за часів окупації, викривають ті моменти, які відбувалися там і які далі будуть покладені в основу кримінального провадження", - сказала речниця.

Financial Times: Україна розпочала вирішальну битву за південь

Представник демократичної партії США із сенатського комітету з міжнародних відносин Кріс Мерфі впевнений, що Україна розпочала вирішальну битву за території на півдні країни і вона має закінчити її до того, як зима принесе несприятливі умови для контрнаступу.

"Бойовий сезон добігає кінця. Українці взяла верх, і їм потрібно продовжувати використовувати свою перевагу", - заявив Кріс Мерфі.

За словами офіційних осіб, українським силам необхідно терміново відбити південь до зими, бо земля в регіоні не промерзала останні три роки, а це означає, що місцевість незабаром стане дуже брудною. А за таких умов буде важко маневрувати і доведеться використовувати основні дороги, що означає бути назахищеним від атак.

Нагадаємо, у соцмережах вже з'явилася низка відео зі звільнених населених пунктів у Херсонській області. Українські воїни повідомляють про деокупацію Давидового Броду, Старосілля, Архангельського, Шевченківки та Великої Олександрівки.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
11 грудня 2025
Вибори та війна. Навіщо Зеленський пообіцяв Трампу
Президент України фактично перекреслив усі вимоги американського колеги про вибори, і це добре
РФ знову атакувала міст на Одещині
19 грудня 2025, 13:36
Робота в СБУ за 7 тисяч доларів: у Кривому Розі судили ділка, який торгував посадами
19 грудня 2025, 13:15
Траса Житомир – Київ заблокована: люди вимагають компенсацію за пошкоджені будинки
19 грудня 2025, 12:59
Трирічного хлопчика, який залишився без батьків у Єгипті, повернули в Україну
19 грудня 2025, 12:36
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
19 грудня 2025, 12:35
Росіяни знову атакували енергосистему: без світла п'ять областей
19 грудня 2025, 12:13
НАБУ прийшло з обшуками до мера Луцька Поліщука
19 грудня 2025, 11:56
На Полтавщині вантажівки влетіли одна в одну
19 грудня 2025, 11:55
Побив матір до смерті: на Львівщині чоловіку загрожує до 10 років тюрми
19 грудня 2025, 11:36
Гараж у Києві перетворили на нарколабораторію: вилучено понад 154 кг наркотиків
19 грудня 2025, 11:22