UA | RU
Іван Павленко Журналіст, політичний оглядач info@regionews.ua
18 грудня 2020, 13:00

Місцеві коаліціади: Хто контролюватиме Житомирську облраду

Формування більшості в Житомирській обласної ради відбулося без суттєвих перешкод і гучних демаршів - сторони політичного діалогу швидко знайшли точки дотику
Формування більшості в Житомирській обласної ради відбулося без суттєвих перешкод і гучних демаршів - сторони політичного діалогу швидко знайшли точки дотику

RegioNews продовжує цикл статей, в яких розповідає про те, хто і як формує коаліцію в облрадах, а хто там опиняється в опозиції. Цього разу ми аналізуємо поствиборчу ситуацію на Житомирщині.

Політично Житомирська обласна рада виглядає дуже різношерстою. В одній залі працюватимуть представники аж дев’яти політичних сил. При цьому у жодної з них немає суттєвої чисельної переваги, адже найбільша фракція складається усього з 11 депутатів. Відповідно до результатів виборів і розподілу голосів, найбільше мандатів отримала президентська партія "Слуга народу", а останньою в заліковій табличці стала "Сила і честь", якій також вдалося подолати прохідний бар’єр в 5%.

Загальний список політсил, що опинились в облраді, виглядає наступним чином: "Слуга народу" матиме 11 депутатських місць, "Європейська солідарність" та "Наш край" - по 9, "За майбутнє" і ОПЗЖ - по 7, "Батьківщина" та "Пропозиція" - по 6, Радикальна партія Олега Ляшка – 5, а також "Сила і честь" - 4 депутати.

Проте така політична строкатість не стала на заваді швидкому і результативному обранню голови цього представницького органу. Як і в багатьох інших облрадах, на Житомирщині стрижнем коаліції стала "Слуга народу", яка за завданням Офісу президента намагається вибороти посади голів для своїх висуванців. З огляду на малу чисельність усіх без виключення фракцій ради, спертися на одну-дві політсили для "слуг" було явно недостатнім. Тож довелося виходити на максимально широкий формат. Тим більше що практично жодна з партій не оголошувала про свою непримиренність щодо якоїсь іншої політсили.

Навіть місцева "Євросолідарність" виявилася налаштованою на конструктивну співпрацю і кадрові компроміси. Така відмінність позиції житомирського осередку "ЄС" від загальноукраїнської опозиційної налаштованості пояснюється, зокрема, й тим, що керівником тутешніх "порошенківців" і головою відповідної фракції у облраді є Олександр Рабінович - близький і в бізнесовому, і в особистому плані меру Житомира Сергію Сухомлину. А оскільки суть політичного компромісу в області зводиться до з’єднання позицій переобраного градоначальника з його "Пропозицією" та "Слуги народу", в цю парадигму цілком лягає і керована Рабіновичем "ЄС".

Тож висунення та швидке й безболісне обрання головою обласної ради 53-ма голосами "за" першого заступника голови Житомирської ОДА Володимира Федоренка від "СН" (за нашими даними, Федоренко є креатурою впливового на Житомирщині мультимільйонера Геннадія Буткевича) стало гарним прологом до наступного розподілу всіх інших посад між учасниками широкої де-факто обласної коаліції. Так, депутати тими ж 53-ма голосами визначились з першим віцеспікером, яким став представник "Нашого краю", директор Малинського лісового господарства Олег Дзюбенко. А заступником Федоренка депутати обрали представника "Пропозиції" Володимира Ширму, який у минулій каденції був головою облради.

Подальший ж розподіл крісел голів постійних облрадівських комісій показав, які фракції, окрім "СН", "Нашого краю" та "Пропозиції" (чиї представники зайняли місця у президії), увійшли до місцевого політичного конгломерату. Отже, найбільш важливу комісію – бюджетну - отримала "Слуга народу". Цій партії також дісталася комісія з питань агропомислового комплексу.

Аж дві комісії (гуманітарну та медико-соціальну) було віддано під оруду представників партії "За майбутнє". І по одній комісії отримали фракції "ляшківців" (комісія з питань комунальної власності), "Батьківщини" (соціально-економічного розвитку) та партії "Сила і честь" (з питань регламенту, самоврядування та правопорядку). Навіть "Європейська солідарність" не залишилась без кадрової винагороди – лідер фракції, згадуваний вище Рабінович був призначений головою постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

Зрештою, "за бортом" розподілу посад залишилася тільки одна фракція – ОПЗЖ. І, схоже, Житомирщина буде чи не єдиною областю (за виключенням більшості західних регіонів, в облрадах яких "медведчуківці" взагалі відсутні як клас), де опозиційна сутність цієї партії відповідатиме і її назві.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
10 квітня 2025
Що відомо про бізнесмена Манукяна, якого підозрюють у зв’язках з Арменом "Горлівським"
Харківський бізнесмен Володимир Манукян зазвичай уникає публічності. Він із категорії людей з надзвичайно суперечливою репутацією. Але недавно кілька ЗМІ звернули увагу на його недавнє минуле і зв’язк...
09 квітня 2025
"Діти ворогів народу". Чому обстріл Кривого Рогу викликав таку несподівану реакцію
Українське суспільство, розділившись на частини і ворогуючи між собою, докотилося до цілком російських антигуманістичних наративів. Чому військовий дозволяє собі настільки різкі заяви на адресу не про...
09 квітня 2025
Шлях одинокої матері: як живуть жінки, що втратили чоловіка на війні
До повномасштабної війни статус одинокої мами мали майже 120 тис. українок. Але сьогодні цей показник, на превеликий жаль, постійно збільшується. Ростити дітей самотужки — завдання вкрай непросте, тим...