UA | RU
Іван Павленко Журналіст, політичний оглядач info@regionews.ua
18 грудня 2020, 13:00

Місцеві коаліціади: Хто контролюватиме Житомирську облраду

Формування більшості в Житомирській обласної ради відбулося без суттєвих перешкод і гучних демаршів - сторони політичного діалогу швидко знайшли точки дотику
Формування більшості в Житомирській обласної ради відбулося без суттєвих перешкод і гучних демаршів - сторони політичного діалогу швидко знайшли точки дотику

RegioNews продовжує цикл статей, в яких розповідає про те, хто і як формує коаліцію в облрадах, а хто там опиняється в опозиції. Цього разу ми аналізуємо поствиборчу ситуацію на Житомирщині.

Політично Житомирська обласна рада виглядає дуже різношерстою. В одній залі працюватимуть представники аж дев’яти політичних сил. При цьому у жодної з них немає суттєвої чисельної переваги, адже найбільша фракція складається усього з 11 депутатів. Відповідно до результатів виборів і розподілу голосів, найбільше мандатів отримала президентська партія "Слуга народу", а останньою в заліковій табличці стала "Сила і честь", якій також вдалося подолати прохідний бар’єр в 5%.

Загальний список політсил, що опинились в облраді, виглядає наступним чином: "Слуга народу" матиме 11 депутатських місць, "Європейська солідарність" та "Наш край" - по 9, "За майбутнє" і ОПЗЖ - по 7, "Батьківщина" та "Пропозиція" - по 6, Радикальна партія Олега Ляшка – 5, а також "Сила і честь" - 4 депутати.

Проте така політична строкатість не стала на заваді швидкому і результативному обранню голови цього представницького органу. Як і в багатьох інших облрадах, на Житомирщині стрижнем коаліції стала "Слуга народу", яка за завданням Офісу президента намагається вибороти посади голів для своїх висуванців. З огляду на малу чисельність усіх без виключення фракцій ради, спертися на одну-дві політсили для "слуг" було явно недостатнім. Тож довелося виходити на максимально широкий формат. Тим більше що практично жодна з партій не оголошувала про свою непримиренність щодо якоїсь іншої політсили.

Навіть місцева "Євросолідарність" виявилася налаштованою на конструктивну співпрацю і кадрові компроміси. Така відмінність позиції житомирського осередку "ЄС" від загальноукраїнської опозиційної налаштованості пояснюється, зокрема, й тим, що керівником тутешніх "порошенківців" і головою відповідної фракції у облраді є Олександр Рабінович - близький і в бізнесовому, і в особистому плані меру Житомира Сергію Сухомлину. А оскільки суть політичного компромісу в області зводиться до з’єднання позицій переобраного градоначальника з його "Пропозицією" та "Слуги народу", в цю парадигму цілком лягає і керована Рабіновичем "ЄС".

Тож висунення та швидке й безболісне обрання головою обласної ради 53-ма голосами "за" першого заступника голови Житомирської ОДА Володимира Федоренка від "СН" (за нашими даними, Федоренко є креатурою впливового на Житомирщині мультимільйонера Геннадія Буткевича) стало гарним прологом до наступного розподілу всіх інших посад між учасниками широкої де-факто обласної коаліції. Так, депутати тими ж 53-ма голосами визначились з першим віцеспікером, яким став представник "Нашого краю", директор Малинського лісового господарства Олег Дзюбенко. А заступником Федоренка депутати обрали представника "Пропозиції" Володимира Ширму, який у минулій каденції був головою облради.

Подальший ж розподіл крісел голів постійних облрадівських комісій показав, які фракції, окрім "СН", "Нашого краю" та "Пропозиції" (чиї представники зайняли місця у президії), увійшли до місцевого політичного конгломерату. Отже, найбільш важливу комісію – бюджетну - отримала "Слуга народу". Цій партії також дісталася комісія з питань агропомислового комплексу.

Аж дві комісії (гуманітарну та медико-соціальну) було віддано під оруду представників партії "За майбутнє". І по одній комісії отримали фракції "ляшківців" (комісія з питань комунальної власності), "Батьківщини" (соціально-економічного розвитку) та партії "Сила і честь" (з питань регламенту, самоврядування та правопорядку). Навіть "Європейська солідарність" не залишилась без кадрової винагороди – лідер фракції, згадуваний вище Рабінович був призначений головою постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

Зрештою, "за бортом" розподілу посад залишилася тільки одна фракція – ОПЗЖ. І, схоже, Житомирщина буде чи не єдиною областю (за виключенням більшості західних регіонів, в облрадах яких "медведчуківці" взагалі відсутні як клас), де опозиційна сутність цієї партії відповідатиме і її назві.

21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
12 листопада 2024
Відновлення авіапольотів в Україні: які аеропорти зможуть відкритися, та як захистити літаки від "шахедів"
Нещодавно під час 10-ого Київського міжнародного економічного форуму дуже активно обговорювалися питання щодо відновлення роботи деяких аеропортів в Україні. Загалом, на думку фахівців, це має дещо по...
07 листопада 2024
Україна втрачає дітей. Демографи б'ють тривогу через масовий виїзд школярів за кордон
Фахівці почали говорити про другу хвилю еміграції українців до країн Європи. Наразі йдеться про виїзд за кордон школярів старших класів, які їдуть туди не самі, а переважно з батьками. RegioNews з’ясо...
На Одещині засудили чоловіка, який заманив у покинуту споруду та намагався зґвалтувати 12-річного хлопчика
22 листопада 2024, 00:43
В одному з районів Києва знайшли міну
22 листопада 2024, 00:12
Жителю Одещини, який відрубав голову 5-річній дівчинці, обрали запобіжний захід
21 листопада 2024, 23:49
На Вінниччині чоловік підірвав гранату у квартирі багатоповерхівки
21 листопада 2024, 22:48
Виступ Путіна із завуальованим ядерними погрозами. Що все це означає?
21 листопада 2024, 22:09
У Львові знайшли мертвою зниклу 22-річну дівчину
21 листопада 2024, 21:31
Суд повернув під арешт нерухомість Рабиновича, яку він намагався "сховати" від конфіскації
21 листопада 2024, 21:13
Росіяни скинули дві авіабомби на Костянтинівку: шестеро людей поранені
21 листопада 2024, 20:44
Путін знов погрожує Заходу, але б'є по Україні: логіка терору
21 листопада 2024, 20:32
Після удару міжконтинентальною ракетою по Дніпру Путін виступив з заявою
21 листопада 2024, 20:08