В Запоріжжі судитимуть кримінального авторитета з 90-х
Правоохоронці Запорізької області завершили розслідування щодо злочинної діяльності місцевого "авторитета", який майже пів життя провів у в'язницях та колоніях
Про це повідомляє місцеве видання "ЗаБор", інформує RegioNews. Як стало відомо, 59-річному чоловіку інкримінують низку тяжких злочинів, зокрема, торгівлю наркотиками і впровадження злодійських правил та традицій.
Зокрема, зловмиснику інкримінують розповсюдження канабісу та метамфетамін серед в’язнів та й поширенні злочинного впливу у місцях позбавленні волі. За інформацією джерел в правоохоронних органах, мова йде про відомого запорізького кримінального авторитета Григору (Юрія Григоренка), котрий провів в ув'язнені сумарно близько 27 років.
В поліції повідомили, що підсудний неодноразово потрапляв у поле зору поліції і на цей час є обвинуваченим у кількох кримінальних справах за вчинення низки тяжких злочинів.
При цьому, було встановлено, що за час чергового перебування у пенітенціарній установі чоловік здобув авторитет серед засуджених та активно впроваджував "злодійські" правила і традиції. Зокрема, він вів "общак", збирав та розподіляв гроші, харчові продукти та інші речі серед ув’язнених. Крім того, зловмисник контролював постачання та розповсюдження наркотичних засобів і психотропних речовин на території установи.
Так, навесні минулого року він намагався продати канабіс та метамфетамін, а наркотики йому передавав адвокат, якого підсудний найняв для захисту своїх інтересів.
Тоді працівники поліції затримали правозахисника, а у липні 2024 року обвинувальний акт відносно адвоката скерували до суду. На підставі зібраних доказів правоохоронці повідомили так званому кримінальному авторитету про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 255-1 (Встановлення або поширення злочинного впливу) та ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України.
Наразі слідчі завершили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт до суду. За інкримінованими статтями обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.
Нагадаємо, завершено досудове розслідування стосовно помічниці судді Дніпровського апеляційного суду, яка "зливала" кримінальникам закриту інформацію із реєстру судових рішень. Обвинувальний акт направлений до суду.
Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим












