У жителів Запоріжжя, які поширювали фейки про мобілізацію, під час обшуків знайшли російські триколори
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6360_605x320.jpg)
Правоохоронці повідомили про підозру учасникам незареєстрованої громадської організації Запоріжжя, члени якої розповідали про неправдиву інформацію щодо мобілізації. Під час обшуків у них знайшли радянську та російську символіку
Про це повідомили в поліції Запорізької області, передає RegioNews.
П’ять мешканців Запоріжжя називали себе "живими людьми" та були членами незареєстрованої громадської організації "Багнет Нації". За даними поліції, вони поширювали в мережі неправдиву інформацію про незаконність дій військовослужбовців, які проводили мобілізацію в регіоні.
Правоохоронці кажуть, що підозрювані прагнули дискредитувати поліціянтів і працівників військкоматів, а їхній контент міг допомагати російським пропагандистам у підготовці фейкових сюжетів про суспільно-політичну ситуацію в Україні.
У фігурантів провели обшуки, під час яких вилучили російську та радянську символіку, а також засоби зв’язку та техніку, які дослідять як докази їхньої протиправної діяльності. Усім п’ятьом громадянам повідомили про підозру в перешкоджанні діяльності Збройних сил України та інших військових формувань, вчинене групою осіб (ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України).
Їм може загрожувати до восьми років ув’язнення. Зараз розв’язують питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що кіберфахівці СБУ заблокували Telegram-канал, який перешкоджав мобілізації громадян призовного віку на Одещині. Адміністратора каналу затримали.
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/_/s/_shmigal_2_1200x675_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/2/1200_0_1665032055_3890_290x180.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___6299_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/i/m/imgonline_com_ua_frame_blurred_npio8xr5nscncr48_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/1/_/1___5491_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/v/_/v_kieve_demontirujut_kanatnuju_dorogu_cherez_dnepr_rect_ba22cee6e14c5959463def3d6437305f_605x320.jpg)
![](https://regionews.ua/static/img/d/s/dscf0523_42eb1ff5b2c02c31d50e7d53952a699e_1200x675_605x320.jpg)