UA | RU
27 січня 2023, 12:12

Міжнародні експерти зафіксували велику кількість вибухів поблизу ЗАЕС

Міжнародні експерти практично щодня фіксують велику кількість вибухів біля території Запорізької атомної електростанції. Через це навколо ЗАЕС якнайшвидше має постати зона ядерної безпеки

Про це повідомила пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), передає RegioNews.

Як відомо, на Запорізькій атомній електростанції з осені працює постійна місія МАГАТЕ, яка намагається фіксувати злочини російських окупантів, що контролюють цю українську АЕС.

Представники МАГАТЕ майже щодня фіксують потужні вибухи, які потенційно можуть зашкодити критичній інфраструктурі.

Так, 25 січня близько 10-ї ранку пролунало вісім сильних вибухів, які спричинили вібрацію вікон офісних приміщень на Запорізькій АЕС.

Учора ж, 26 січня, таких вибухів було іще більше.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, коментуючи інформацію від місії Агентства на ЗАЕС, заявив, що такі випадки ще більше підкреслюють життєво важливе значення якнайшвидшого узгодження та впровадження зони ядерної безпеки навколо території атомної електростанції.

Така зона, за словами Гроссі, дозволить захистити найбільшу АЕС Європи, оскільки буде певна гарантія, що як сама станція не є ціллю обстрілів, так і її територія не використовується для атак російських окупаційних військ.

Нагадаємо, що 18 січня місія МАГАТЕ завершила розміщення постійних місій на українських атомних електростанціях — Рівненській, Чорнобильській, Південноукраїнській.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram