UA | RU
05 жовтня 2022, 18:58

Путін видав "указ" про привласнення окупованої Запорізькій АЕС

Фото з відкритих джерел

Президент Російської Федерації Володимир Путін вирішив привласнити тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію. Він вже видав указ про створення ФГУП "Запорізька АЕС"

Відповідний "документ" опублікований на сайті Кремля, пише RegioNews.

Зазначається, що це нібито необхідно для "забезпечення безпеки об'єктів використання атомної енергії станції".

"АТ "Експлуатуюча організація Запорізької АЕС" здійснюватиме власними силами або із залученням інших організацій діяльність з експлуатації та виведення з експлуатації об'єктів Запорізької АЕС", - йдеться в "указі" Путіна.

При цьому всі об'єкти Запорізької АЕС, а також необхідне для її роботи майно "буде прийнято у федеральну власність", а співробітники нібито залишаться далі працювати і перейду в управління "Росатому".

Крім того, компанія АТ "Росенергоатом" стала засновником АТ "Експлуатуюча організація Запорізької АЕС", а її статутний капітал склав 2 мільярди рублів. Тимчасово захоплену АЕС очолить колишній головний інженер Балаковської АЕС Олег Романенко.

false
false
false

Варто відзначити, що раніше російський "Росатом" оголосив про створення товариства "Експлуатуюча організація Запорізької АЕС" для контролю за станцією.

Нагадаємо, що президент "Енергоатому" Петро Котін тимчасово взяв на себе виконання обов’язків генерального директора Запорізької АЕС.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook