UA | RU
13 лютого 2020, 18:41 28

У Білорусі вирішили прибрати з герба все, що нагадує Росію

Міністерство юстиції Білорусі розробило поправки до закону про державні символи, які передбачають зміну національного герба
Міністерство юстиції Білорусі розробило поправки до закону про державні символи, які передбачають зміну національного герба
Фото: pravo.by ​​​​​​​(Чинний (зліва) і проєктний (справа) герби Білорусі)

Як повідомляє RegioNews з посиланням на білоруську службу Радіо Свобода, за задумом авторів, новий герб повинен стати "менш войовничим", і на ньому буде менше Росії.

Як зазначається, над змінами, які в міністерстві називають "технічними", працювала геральдична рада при президенті. За словами міністра юстиції, зірка на теперішньому гербі носить "дещо войовничий характер".

"Республіка Білорусь – миролюбна держава, яка зберігає нейтралітет, не розглядає агресію як спосіб своєї політики", – заявили у міністерстві.

Також згідно з проекту, на гербі зміниться зображення земної кулі. Зараз на більшій частині герба зображена Росія, Фінляндія та скандинавські країни. У новій версії Білорусь опиниться в центрі, і велика частина зображення буде віддана європейським країнам.

ДОВІДКА: Сучасний герб Білорусі був схвалений у результаті референдуму, ініційованого президентом Олександром Лукашенком, в 1995 році. До цього використовувався герб "Погоня", прийнятий у Великому князівстві Литовському. Зараз його продовжує використовувати частина опозиції.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook