UA | RU
23 грудня 2014, 17:35

Держава не бажає мати незалежні ЗМІ, - Асоціація видавців

Скасування пільг з ПДВ на продаж тиражу запровадить у країні податок на читання, вважають в Українській асоціації видавців періодичної преси. Про це RegioNews повідомили у прес-службі асоціації.
Скасування пільг з ПДВ на продаж тиражу запровадить у країні податок на читання, вважають в Українській асоціації видавців періодичної преси. Про це RegioNews повідомили у прес-службі асоціації.

"Щоразу, коли постає питання про скорочення витрат державного бюджету, постає загроза подорожчання друкованого слова для громадянина України. Бо влада щоразу намагається скасувати пільгу на обкладання ПДВ операцій з продажу, передплати та доставки тиражу газет, журналів та книжок. От і зараз, намагаючись «єдиним розчерком пера» зробити те, що має бути зроблено абсолютно іншим чином, так звані «спеціалісти» з кабінету міністрів України роблять неймовірний подарунок ворогам України.

Введення ПДВ на друковане слово (газети, журнали та книги) означатиме подорожчання українських видань а відтак – зменшення кількості проданих примірників. Що будуть читати люди замість тих ЗМІ, від яких будуть вимушені відмовитись? Імовірно, те, що отримають безкоштовно або за невеликі гроші. Іншими словами, те, що дотовано з інших джерел, аніж продаж тиражу. Відповідно, це будуть ЗМІ, де контент спонсорується кимось – рекламодавцем, власником, ворогом, тощо. Такі дії є вкрай шкідливими для країни, яка знаходиться в стані війни. Сьогодні, коли світові медіа гіганти (такі, наприклад, як ВВС) шукають способи протистояння російській пропаганді і кажуть про необхідність адекватних дій у відповідь на збільшення фінансування таких закладів як Russia Today, в України хочуть обкласти податком читачів…", - йдеться в заяві Асоціації.

Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) та Українська асоціація книговидавців та книгорозповсюджувачів (УАВК) провели багато переговорів з цього приводу та взяли участь у всіх нарадах, які скликались. І, здавалося б, знайшли вирішення.

Так, наприклад, УАВПП пропонує отримати не менші гроші в бюджет за рахунок усього двох дій:

- скасування неринкової пільги для окремих видань, яка обмежує націнку «Укрпошти» 40% та вимагає компенсації різниці з державного бюджету (економія для держбюджету на рівні 70 млн. грн. на рік),

- припинення фінансування державних та комунальних ЗМІ (економія для держбюджету на рівні 110 млн. грн. на рік). Цю позицію підтримують віце-прем’єр міністр Кириленко, голова Держкомтелерадіо Наливайко, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Сюмар.

«Це болісно для усіх – я читачів, і видавництв. Мені здається, що це нововведення буде відтерміновано», - заявила Вікторія Сюмар в коментарі для газети «Сегодня».

"Але, як стало щойно відомо, так звані «спеціалісти» з кабінету міністрів України, незважаючи на декілька раундів вивчення питання та обговорення наслідків, вирішили по-своєму. І в запропонованому варіанті пільг записали, що пільги розповсюджуються лише на видавництва та лише на книжки українською мовою. Відповідно, для преси буде введений 20% податок на читання", - сказано в заяві.

УАВПП та УАВК наполягають на наступній редакції підпункт 197.1.25 пункту 197.1 статті 197 Податкового Кодексу України: «197.1.25. підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру), а також виготовлення, продаж (передплата) та доставка періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва (крім видань еротичного та рекламного характеру) на митній території України».

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
09 березня 2026
Економія на людях: з якими реаліями медицини стикаються жителі регіонів
Кількість фахівців у медичній сфері в Україні за десять років скоротилася в рази. Продовжують масово закриватися заклади охорони здоров'я, особливо у сільській місцевості де місцева влада не має доста...
03 березня 2026
Черкащина без голови. Чому облрада не об'єдналась навколо кандидата у пікселі
Четверта спроба обрати голову Черкаської обласної ради провалилась. В сесійній залі не зібралась достатня кількість депутатів, щоб підтримати компромісного кандидата Євгена Курбета на цій посаді
Корова дорожча за сина: розкуркулення в російській глибинці
21 березня 2026, 19:23
Діти як "квиток" за кордон: у Дніпрі жінка оформила фіктивне батьківство на знайомого
21 березня 2026, 18:34
На трасі на Закарпатті зіткнулися дві фури: один водій загинув, інший – у лікарні
21 березня 2026, 17:59
Сили оборони уразили пункти управління та ремонтну базу окупантів на Запоріжжі та Донеччині
21 березня 2026, 17:24
Росіяни атакували критичну інфраструктуру Запоріжжя: можуть бути проблеми зі світлом
21 березня 2026, 16:50
На Кіровоградщині жінка та двоє дітей отруїлись чадним газом
21 березня 2026, 16:14
Сили оборони уразили нафтопереробний завод у російському Саратові
21 березня 2026, 15:32
Удар по Запоріжжю: що відомо про стан постраждалих
21 березня 2026, 14:58
ДТП на Кіровоградщині: легковик рознесло вщент, загинули дві людини
21 березня 2026, 14:22
На Вінниччині знешкодили бойову частину російської ракети Х-101
21 березня 2026, 13:46