UA | RU
09 грудня 2022, 17:17

На Волині спалах вірусного гепатиту A

Фото з відкритих джерел

На Волині зареєстровано спалах вірусного гепатиту A

Про це пише RegioNews із посиланням на Центр громадського здоров'я.

"В одному із сіл Камінь-Каширського району Волинської області зафіксовано спалах вірусного гепатиту A. По медичну допомогу звернулось п'ять осіб", - йдеться у повідомленні.

У ЦГЗ зазначають, що поширення захворювання відбулося через домашній осередок.

Першою по медичну допомогу звернулась 23-річна жінка. Її було госпіталізовано. При обстеженні у жінки були виявлені антитіла до вірусного гепатиту А. Наступними до інфекційного відділення лікарні потрапили її брат, дві подруги та сусід. У межах протиепідемічних заходів було проведено біохімічне обстеження 27 контактних осіб. Отримані результати перебувають у межах норми.

В Центрі громадського здоров'я зазначили, що імовірно захворювання спричинено спілкуванням з людьми, у яких була безсимптомна або безжовтянична форма захворювання на вірусний гепатит A, оскільки випадки захворювання реєструвалися у селі Камінь-Каширського району у серпні та вересні 2022 року. Населений пункт не має централізованого водопостачання. Його мешканці використовують шахтні колодязі.

У вогнищах відібрано шість проб питної води для проведення мікробіологічного дослідження, одна проба (в осередку першої постраждалої) не відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною". Проба води із вказаного колодязя досліджена вірусологічно методом ПЛР, генетичного матеріалу вірусу гепатиту A не виявлено. Епідеміологічне розслідування триває.

Довідка: вірусний гепатит A — захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом через: вживання забрудненої води або їжі, що можуть містити фекалії інфікованих людей; недотримання особистої гігієни; у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї; деякі види сексуальних стосунків.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram