UA | RU
28 січня 2025, 14:43

В Україні з'явиться перший поштовий банк: рішення Кабміну

фото: telegram/Денис Шмигаль

Національний поштовий оператор "Укрпошта" отримає акції Першого інвестиційного банку. Вони раніше належали російським олігархам. Відповідне рішення сьогодні, 28 січня ухвалив Кабмін. Таким чином в Україні створять поштовий банк

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, інформує RegioNews.

Зазначається, що це дозволить користуватися банківськими послугами тим українцям, які мешкають у місцях, де не розвинена мережа банківських філій.

""Укрпошта" має відділення у всіх куточках країни, тому це відкриє українцям, які не користуються цифровими інструментами, нові можливості", – наголосив Шмигаль.

Він також додав, що цим рішенням держава заощадить до 5 млрд грн протягом наступних 3-4 років, щоправда не уточнив, за рахунок чого саме.

Раніше, 2024 року, гендиректор "Укрпошти" Ігор Смілянський вже анонсував розробку постанови про передачу "Укрпошті" банку PINBank.

Довідка

PINbank був заснований у 1997 році.

Станом на кінець вересня 2023 року, цей банк займав 57-ме місце серед 63 банків України за обсягом загальних активів, які складали 482 мільйони гривень.

Про націоналізацію PINbank було повідомлено на початку 2024 року. В результаті держава стала власником 88,89% статутного капіталу банку, якими раніше володіло АТ "Перший інвестиційний банк", яке контролює російський олігарх Євген Гінер.

Сам Гінер потрапив під санкції РНБО 19 жовтня 2022 року.


gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Серія ударів БПЛА по Харкову: Терехов підтвердив три вибухи
05 грудня 2025, 07:02
Відомий український актор розповів, скільки йому потрібно грошей для життя в Києві
05 грудня 2025, 01:50
"Колись для мене було 50/50 шоком": акторка Ірина Сопонару зізналась про різницю менталітетів з чоловіком-британцем
05 грудня 2025, 00:50
Вартість борщового набору: якими будуть ціни в Україні до кінця року
04 грудня 2025, 23:50
Усик очолив щорічний рейтинг користувачів Google в Україні
04 грудня 2025, 23:09
В Україні розробили "убивцю" ворожих дронів
04 грудня 2025, 22:46
Ізраїль може депортувати тисячі українських біженців
04 грудня 2025, 22:32
Зеленський розповів, коли призначить нового голову Офісу президента
04 грудня 2025, 22:14
Уся міфологія нинішньої війни базується на уявленнях
04 грудня 2025, 21:52
Тисячі тікають з фронту: в окупантів проблеми із Запорізького фронту
04 грудня 2025, 21:10