UA | RU
12 червня 2024, 12:02

Верховна Рада під час війни продовжує виділяти мільйони гривень на оплату оренди житла депутатам

фото: t.me/verkhovnaradaukrainy

За майже два з половиною роки повномасштабної війни із держбюджету пішло 64,5 млн грн на житло у столиці для народних депутатів. Правом отримати компенсацію за оренду за цей час скористалися 160 нардепів

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на дослідження руху "Чесно".

Як зазначається, найбільший відсоток нардепів, які отримали компенсації за житло, у фракції "Слуга народу". До того ж за ці роки вони отримали більше відшкодувань, ніж нардепи всіх інших фракцій і груп разом узяті.

При цьому, компенсації з бюджету отримували навіть ті депутати, які декларують сотні тисяч доларів готівкою та прикраси люксових брендів, а також нардепи-втікачі та колаборанти.

Варто зазначити, що згідно із законом "Про статус народного депутата України", нардепи мають право на компенсацію за оренду житла чи оплату готельного номера за умови, що вони не мають оселі у столиці та зареєстровані за місцем проживання у понад 30 кілометрах від межі Києва.

У 2022 році компенсації отримали 153 нардепи, яким сумарно з бюджету виплатили майже 30,8 млн грн. У 2023 році відшкодувати витрати на житло просили дещо менше депутатів – 133, а загальна сума виплат склала близько 27,5 млн грн. За перші чотири місяці 2024 року правом на компенсацію скористалися 108 народних обранців, які сумарно отримали майже 6,2 млн грн з бюджету.

У середньому на житло одного нардепа держава щомісяця витрачає 16,8 тис. гривень – це приблизно дві мінімальні зарплати. Та оскільки хтось із депутатів користується правом на компенсацію регулярно, а дехто – лише час від часу, виплати на одного депутата варіюються від 10 тис. до майже 300 тис. грн на рік.

Переважно правом на компенсацію користуються мажоритарники, що цілком логічно, адже більшість із них – представники регіонів, які зазвичай (хоча і не завжди) не мають житла у столиці. Так, протягом 2022–2024 років 70% тих, хто отримав компенсацію, були обранцями з мажоритарних округів.

108 "слуг" отримали відповідні виплати у 2022 році, 97 – у 2023-му. За перші чотири місяці 2024 року 81 представник "Слуги народу" подавався на компенсації.

Згідно з даними декларацій, зі 160 нардепів, які отримували компенсації протягом останніх двох років, щонайменше 54 мають накопичення понад $100 тис. (включаючи заощадження чоловіка/дружини). Серед таких є представники усіх фракцій та груп, окрім "Голосу".

Щобільше, чимало заможних депутатів обирали фактично максимально допустиму суму житлових компенсацій. Це, зокрема, Степан Чернявський, Ігор Негулевський, Ігор Фріс, Орест Саламаха, Олександр Горобець та інші.

Нагадаємо, раніше голова комітету Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев заявив, що Кабінет міністрів готує пропозиції щодо підвищення певних податків. Поки невідомо, якими будуть нові ставки податку на додану вартість та військового збору

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
10 серпня 2026
Країні потрібні люди: за яких умов українців стане більше
Низька народжуваність і страх засилля мігрантами викликають у багатьох українців почуття тривоги за майбутнє країни. Але попри важку демографічну кризу, все ж є шляхи зупинити Україну від обезлюднення
06 серпня 2026
Зерно під блокадою: як українські фермери повторюють уроки 4-річної давнини
Ціни обвалилися, коли стало зрозуміло, що Росія заблокувала порти
02 серпня 2026
Мобілізація, каліцтва, ПТСР: створювати сім'ї в Україні стало складніше
Нестабільність і криза в Україні не сприяють створенню міцної сім'ї та бажанню народити дитину. Про це свідчить велика кількість розлучень та зниження шлюбів. Інша проблема – скорочення кількості чоло...
01 серпня 2026
Прифронтові жнива: знищений врожай, скалічені життя і збитки для бізнесу
Чуйка, бронежилет і шолом. Нині це звичайні атрибути фермера на Херсонщині. У деяких районах спокійніше, та чим ближчий Дніпро, який розділяє звільнену праву і окуповану ліву частину області, тим біль...
На Дніпропетровщині через російські удари поранені дев’ятеро людей, серед них двоє дітей
14 серпня 2026, 15:59
У Києві шахраї виманили у депутата першого скликання 31 800 доларів під виглядом "перевірки СБУ"
14 серпня 2026, 15:49
До 32 тисяч доларів за втечу до Словаччини: на Закарпатті викрили канал переправлення військових і ухилянтів
14 серпня 2026, 15:35
Хвороба Лайма на Львівщині: 131 випадок за липень і ще 33 – від початку серпня
14 серпня 2026, 14:41
На Прикарпатті військові ТЦК "підпільно" знімали чоловіків з розшуку
14 серпня 2026, 14:35
На Харківщині ракета влучила в навчальний заклад: спалахнула пожежа
14 серпня 2026, 14:10
Понад 600 км/год: Україна випробовує реактивні дрони-перехоплювачі "Шахедів"
14 серпня 2026, 13:42
У Хмельницькому чоловік купив телефон, щоб повідомити про "вибух"
14 серпня 2026, 13:30
Заліз у бочку зі смолою, щоб пограбувати магазин: у Києві затримали "невидимого" злодія
14 серпня 2026, 13:19
Прикордонники знешкодили дві групи російських штурмовиків на Харківщині
14 серпня 2026, 13:08