UA | RU
21 травня 2024, 10:24

"Податок на бездітність" — автор відкликає скандальний законопроєкт

фото: torange.biz

Після розголосу навколо пропозиції народного депутата зі "Слуги народу" про запровадження "податку на бездітність" законопроєкт був відкликаний

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає RegioNews.

Відповідний законопроєкт №11264 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо створення передумов для поліпшення демографічної ситуації в Україні" зареєстрував у Верховній Раді нардеп Сергій Гривко від партії "Слуга народу".

Платниками "демографічного збору" пропонувалося зробити всіх фізичних осіб – резидентів України віком від 21 до 58 років. Пропонується запровадити такі ставки збору:

  • 1,5% від об’єкта оподаткування – для осіб, які не мають дітей;
  • 1% від об’єкта оподаткування – для осіб, які мають одну дитину;
  • 0,5% від об’єкта оподаткування – для осіб, які мають двох дітей.

Винятком стануть особи, які мають трьох або більше дітей; особи, які мають безпліддя або порушену репродуктивну функцію, що унеможливлює материнство (батьківство), з підтвердженням відповідних обставин належними медичними документами не рідше, ніж один раз на 2 роки; особи, які мають статус осіб з інвалідністю І групи.

У тексті законопроєкту зазначається, що об’єктом оподаткування збором є всі доходи, отримані платником збору у грошовій формі з використанням безготівкових розрахунків. Не обкладатимуться новим податком, зокрема:

  • зарплати представників Сил оборони;
  • отримані волонтерами кошти,
  • гроші кошти, виплачених особі у якості повернення банківського вкладу (депозиту);
  • кошти, отримані особою від продажу належних їй об’єктів нерухомого майна та транспортних засобів;
  • кошти, отримані від міжнародних громадських, благодійних та інших організацій, а також від представництв міжнародних організацій в Україні у якості благодійних пожертв та інших видів грошової допомоги.

Також це не стосуватиметься грошових коштів, отриманих фізичною особою у кредит від банку або іншої фінансової установи, а також грошових коштів, які зараховуються на рахунки у банківських та інших фінансових установах у якості погашення кредитних зобов’язань фізичної особи перед цими установами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що відповідно до нового закону про мобілізацію, який набув чинності з 18 травня, роботодавці мають право вручити повістку військовозобов'язаному співробітнику.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
Сила духу на льоду: на Прикарпатті відбувся турнір із парахокею
25 березня 2026, 14:49
Експерти розповіли, у чому небезпека нових атак РФ по Україні
25 березня 2026, 14:49
"Навчання" за 15 тисяч: на Житомирщині ділок торгував фейковими документами для водіїв
25 березня 2026, 14:45
В Одесі аферист виманив гроші у військового
25 березня 2026, 14:30
Міністр оборони провів закриту зустріч із штурмовиками та піхотинцями
25 березня 2026, 14:21
На Дніпропетровщині вівчарка пошматувала обличчя дівчині під час стріму в TікТоk
25 березня 2026, 14:10
В Одесі авто ТЦК травмувало пенсіонерку
25 березня 2026, 13:39
Україна судитиме херсонського колаборанта Сальдо за викрадення зерна
25 березня 2026, 13:22
Тимчасово керувати Луцьком буде Катерина Шкльода: що про неї відомо
25 березня 2026, 12:55
6300 доларів за маскарад: на Одещині жінка намагалася переправити чоловіків через кордон
25 березня 2026, 12:40