UA | RU
04 березня 2024, 08:26

За добу на фронті відбулося майже 80 бойових зіткнень: найгарячіше на Новопавлівському напрямку

фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Протягом минулої доби на фронті відбулося 78 бойових зіткнень, загалом росіяни завдали 7 ракетних та 50 авіаційних ударів, 112 разів били по позиціях українських військ та населених пунктах з реактивних систем залпового вогню

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на зведення Генерального штабу ЗСУ.

Російські обстріли

Протягом минулої доби відбулося 78 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 7 ракетних та 50 авіаційних ударів, здійснив 112 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є поранені та загиблі серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали багатоповерхові та приватні будинки, а також інші об’єкти цивільної інфраструктури.

Авіаційних ударів зазнали:

  • Лісне, Рожковичі, Дружба, Бобилівка, Кияниця, Ямне Сумської області;
  • Вовчанськ, Великий Бурлук, Синьківка Харківської області;
  • Надія, Твердохлібове, Білогорівка Луганської області;
  • Нове, Терни, Богданівка, Предтечине, Дружба, Олександропіль, Покровськ, Новобахмутівка, Орлівка, Уманське, Первомайське, Нетайлове, Курахове, Водяне, Вугледар, Урожайне, Старомайорське Донецької області;
  • Верхня Терса, Роботине Запорізької області.

Під артилерійським вогнем опинилися понад 80 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.

Ситуація на фронтах

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійну діяльність з метою недопущення перекидання наших військ на загрозливі напрямки, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону в Бєлгородській області.

На Куп’янському напрямку ворог здійснив 11 атак в районах населених пунктів Синьківка, Табаївка Харківської області, безуспішно намагаючись покращити своє тактичне положення.

На Лиманському напрямку нашими воїнами відбито 5 атак противника в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області, Терни та Верхньокам'янське Донецької області.

На Бахмутському напрямку, силами оборони відбито 5 атак противника в районах населених пунктів Богданівка, Іванівське та Андріївка Донецької області.

На Авдіївському напрямку, нашими захисниками відбито 20 атак ворога в районах населених пунктів Бердичі, Орлівка, Тоненьке, Первомайське, Невельське Донецької області.

На Новопавлівському напрямку сили оборони продовжують стримувати ворога в районах Красногорівки, Георгіївки та Новомихайлівки Донецької області, де ворог, понад 30 разів намагався прорвати оборону наших військ.

На Оріхівському напрямку ворог здійснив 3 безуспішні атаки в районі населеного пункту Роботине Запорізької області.

На Херсонському напрямку Сили оборони надалі продовжують утримання позицій. Противник наступальних (штурмових) дій не вів.

Водночас наші воїни продовжують активними діями завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.

Втрати ворога

Протягом доби авіація сил оборони завдала ударів по 7 районах зосередження особового складу противника.

Сили оборони України за минулу добу ліквідували майже 1200 російських загарбників. Загальні втрати ворожої армії в особовому складі початку широкомасштабного вторгнення склали вже близько 417 950 солдатів. Крім того, воїни ЗСУ знищили 42 автомобільні техніки та 22 артсистеми росіян.

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 до 04.03.24 орієнтовно склали:

  • особового складу - близько 417 950 (+1150) осіб ліквідовано;
  • танків - 6648 (+8) од.;
  • бойових броньованих машин - 12 660 (+21) од.;
  • артилерійських систем - 10 210 (+22) од.;
  • РСЗВ - 1004 (+1) од.;
  • засоби ППО - 698 (+2) од.;
  • літаків - 347 од.;
  • вертольотів - 325 од.;
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня - 7845 (+2) од.;
  • крилаті ракети - 1916 (+1) од.;
  • кораблі/катери - 25 од.;
  • підводні човни - 1 од.;
  • автомобільної техніки та автоцистерн - 13 374 (+42) од.;
  • спеціальна техніка - 1621 (+1) од.

Нагадаємо, раніше бійці 79 окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ показали кадри знищення ворожих цілей під час однієї зі спроб загарбників вибити їх з позицій.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
13 лютого 2026
Повістка для мера. Як мобілізація стає засобом політичної розправи
Третє місто Кропивниччини залишилося без мера, якого спочатку через суд поновили на посаді, а потім мобілізували до армії, як він сам говорить, у якості помсти
11 лютого 2026
Бюджетна епопея в Одесі. Чи впорається новий очільник міста зі спадком Труханова
Одеські місцеві депутати відмовилися збиратися на сесію і голосувати за бюджет розвитку
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
Депутат Жан Беленюк залишився без опалення
14 лютого 2026, 01:55
Зірка Дизель-щоу Євген Сморигін зізнався, чому розлучився з першою дружиною-росіянкою
14 лютого 2026, 01:35
Зірка Холостяка Анастасія Половінкіна розсекретила свій роман з відомим співаком
14 лютого 2026, 00:55
Співачка Аліна Гросу зізналась, чому приховувала стать дитини від Ірини Білик
14 лютого 2026, 00:35
До 400 гривень за квітку і дорожче: скільки в Києві коштують букети на День закоханих
13 лютого 2026, 23:55
Мама востаннє бачила їх ще немовлятами: з окупованої Херсонщини врятували ще одну групу дітей
13 лютого 2026, 23:35
Зеленський назвав найбільший компроміс, на який може піти Україна в переговорах із РФ
13 лютого 2026, 23:04
На Київщині потяг на смерть збив жінку
13 лютого 2026, 22:55
У Чернігівській області жінка народила вдома двійню
13 лютого 2026, 22:45
На Буковині отримав підозру чоловік, який викрав 13-річну дівчинку: що йому загрожує
13 лютого 2026, 22:40