UA | RU
27 лютого 2024, 17:44

Офіс президента готує звернення до Конституційного Суду щодо легітимності Зеленського, — ЗМІ

фото: president.gov.ua

Офіс президента підготував текст звернення до Конституційного Суду щодо легітимності перебування Володимира Зеленського на посаді президента України, з огляду, що цієї весни спливає термін його каденції. Однак, в ОПУ досі не визначилися, що робити зі зверненням, адже бояться не отримати потрібного рішення

Про це пише ZN.UA з посиланням на власні джерела, передає RegioNews.

Офіс президента наразі активно працює над вирішенням питання про те, як виходити з ситуації, що складеться після 20 травня. Один з варіантів, який розглядається офісом президента, — це звернення до Конституційного Суду з поданням щодо офіційного тлумачення положень Конституції, якими регламентовано проведення чергових президентських виборів та п’ятирічний строк повноважень президента.

Як повідомили джерела видання, в Офісі президента таке подання до КС уже підготовлено. Перед КСУ хочуть поставити кілька питань. Перше: чи дозволяє Конституція проведення президентських виборів в умовах воєнного стану. Відповідь КС на це питання має внести ясність стосовно відповідності Конституції заборони проведення виборів в умовах воєнного стану, яка передбачена Виборчим кодексом та законом про воєнний стан. Друге питання для ОП є більш важливим і стосується воно легітимності повноважень президента після закінчення п’ятирічного строку перебування на посту президента, тобто після 20 травня.

За задумом керівництва ОП, якщо буде прийнято рішення про звернення до КСУ з таким конституційним поданням, то це зроблять народні депутати від "Слуги народу". Але самим депутатам президентської фракції звернення ще не передали.

Однак станом на сьогодні остаточного рішення з приводу доцільності такого конституційного подання не прийнято. За інформацією видання, багато хто у команді президента вважає запізнілим вказане звернення до КСУ. Але основним стримуючим фактором є те, що в ОП немає впевненості у тому, що вони отримають від КСУ швидке, а головне потрібне їм рішення.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що за розмовами про його нелегітимність на посаді глави України після травня 2024 року стоїть Кремль, адже все проплачує Росія.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
23 квітня 2026
Замість мобілізації – ОПГ. Що силовики виявили у діяльності ТЦК в Одесі й Харкові
СБУ та ДБР виявили факти вимагання грошей та катування громадян під прикриттям мобілізації, а один із ТЦК перетворили на катівню
21 квітня 2026
"Забуті" державою. Як працює соцдопомога біля лінії фронту
Соціальна допомога в Україні багато в чому тримається на людському факторі. Яскравий приклад – робота соціальних робітників. Багато з цих людей, попри низькі зарплати і щоденні ризики обстрілів, продо...
17 квітня 2026
"Удар помсти". Чому російських "яструбів війни" обурюють обстріли України
Російські війська б'ють по українських багатоповерхівках, але російські шовіністи цьому вже не радіють
"Мені байдуже, чи буде він ображатися": акторка Наталка Денисенко відверто розповіла про стосунки з ексчоловіком
30 квітня 2026, 00:55
Акторка Ксенія Мішина зізналась, які зараз у неї стосунки з колишнім Еллертом
30 квітня 2026, 00:35
"Втрата роботи, відсутність грошей": відомий український актор розлучився з дружиною
29 квітня 2026, 23:55
Смертельна ДТП на Київщині: одразу три автівки влетіли одна в одну
29 квітня 2026, 22:55
БПЛА бригади "Ахіллес" уразили рідкісну радіолокаційну станцію РФ (ВІДЕО)
29 квітня 2026, 22:51
У Дніпрі квартиру жінки продали без її згоди
29 квітня 2026, 22:45
У Чорноморську через обстріл РФ зафіксували масовий розлив олії в акваторії моря
29 квітня 2026, 22:40
Арешт коштів Житомиртеплокомуненерго: якими будуть наслідки
29 квітня 2026, 22:15
На Миколаївщині п’ятеро людей постраждали від атаки "шахедів"
29 квітня 2026, 22:10
Сили безпілотних систем "приземлили" два російські вертольоти у Воронезькій області (ВІДЕО)
29 квітня 2026, 21:59