UA | RU
03 грудня 2023, 10:23

Ситуація на фронті та втрати ворога: оновлена інформація від Генштабу на 3 грудня

фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Українські військові відбили 25 атак противника на Авдіївському напрямку, продовжують штурмові дії на південь від Бахмута. Підрозділи ракетних військ вразили 4 артилерійські системи супротивника

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на зведення Генерального штабу ЗСУ.

Російські обстріли

Протягом минулої доби відбулося 88 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 3 ракетних та 20 авіаційних ударів, здійснив 53 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах.

Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Вночі, російські окупанти вчергове атакували Україну, застосувавши керовану ракету Х-59 та 12 БпЛА типу "Shahed-136/131”. Силами та засобами протиповітряної оборони України знищено 10 ударних БпЛА.

Від авіаційних ударів постраждали:

  • Козача Лопань, Петропавлівка (Харківська область),
  • Щербинівка, Авдіївка та Перемога (Донецька область).

Під артилерійським вогнем опинилися понад 100 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей.

Ситуація на фронтах

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить активну диверсійну діяльність з метою недопущення перекидання наших військ на загрозливі напрямки, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону в Бєлгородській області.

На Куп’янському напрямку ворог вів штурмові дії в районах Синьківки, північно-східніше Петропавлівки, Іванівки Харківської області та Стельмахівки Луганської області, де силами оборони відбито 7 атак.

На Лиманському напрямку противник вів безуспішні штурмові дії в районі Серебрянського лісництва Луганської області, де силами оборони відбито 4 атаки.

На Бахмутському напрямку противник вів штурмові дії в районах Богданівки, Іванівського, Андріївки та Кліщіївки Донецької області, де нашими захисниками відбито 21 атаку.

Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше Бахмуту Донецької області, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

На Авдіївському напрямку ворог, за підтримки авіації, не полишає спроб оточити Авдіївку, але наші воїни стійко тримають оборону, завдаючи ворогу значних втрат.

Безуспішними були наступальні дії противника в районах східніше Новобахмутівки, Степового, Авдіївки, Сєверного, південніше Тоненького, Первомайського Донецької області, де силами оборони відбито 25 атак.

На Мар’їнському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, де силами оборони відбито 11 атак.

На Шахтарському напрямку ворог вів безуспішні штурмові дії в районах південно-східніше Вугледару, західніше Старомайорського Донецької області, де нашими воїнами відбито 3 атаки.

На Запорізькому напрямку противник 12 разів безуспішно намагався відновити втрачене положення в районах південніше Роботиного, західніше та північно-західніше Вербового Запорізької області.

Наступ ЗСУ

Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському напрямку, завдають окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту.

На Херсонському напрямку Сили оборони надалі утримують зайняті позиції на лівобережжі Дніпра, продовжують вести контрбатарейну боротьбу, наносять вогневе ураження по тилах противника

Втрати ворога

Протягом минулої доби підрозділи ракетних військ завдали ураження по 2 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 1 пункту управління, 3 складам боєприпасів та 4 артилерійським засобам противника.

Також, минулої доби, силами та засобами протиповітряної оборони України знищено одну керовану авіаційну ракету Х-59.

Протягом минулої доби, 2 грудня, українські військові ліквідували ще 930 російських терористів. З початку повномасштабного вторгнення Росія втратила близько 332 040 одиниць особового складу.

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 03.12.23 орієнтовно склали:

  • особового складу - близько 332 040 (+930) осіб ліквідовано;
  • танків - 5575 (+4) од.;
  • бойових броньованих машин - 10396 (+11) од.;
  • артилерійських систем - 7949 (+8) од.;
  • РСЗВ - 913 (+1) од.;
  • засоби ППО - 602 (+0) од.;
  • літаків - 323 (+0) од.;
  • гелікоптерів - 324 (+0) од.;
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня - 5995 (+1) од.;
  • крилаті ракети - 1569 (+1) од.;
  • кораблі/катери - 22 (+0) од.;
  • підводні човни - 1 (+0) од.;
  • автомобільної техніки та автоцистерн - 10432 (+22) од.;
  • спеціальна техніка - 1140 (+2) од.

Нагадаємо, раніше у ЗСУ запевнили, що українські військові контролюють Авдіївський коксохім.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
09 липня 2026
Бунт проти ТЦК у Львові. Чим загрожують Україні подібні протести
Радикалізація українського суспільства і, у відповідь, силових структур може призвести до того, що демократичну Україну знищить не Кремль, а самі українці, як прості громадяни, так і обрана ними влада
01 липня 2026
Корупційний марафон. Що відомо про нові справи НАБУ проти нардепів від "Слуги народу"
Верховна Рада IX скликання увійде в історію великою кількістю корупційних скандалів та кримінальних справ
26 червня 2026
Замінована країна. Чи можна повернути життя на "мертві землі"
Україна є найбільш замінованою країною світу: до 20% всієї величезної території забруднено вибухонебезпечними предметами. Про те, як люди виживають за таких умов, і які заходи варто було би вжити для ...
25 червня 2026
Чи перетвориться Україна на "Скелю"? Що відбувається у "полку Сирського"
Звірства у 425 ОШП рано чи пізно вдарять і по президенту Зеленському
На трасі Київ – Чоп легковик влетів в автобус із пасажирами
12 липня 2026, 15:32
Президент анонсував зміну керівників у Кабміні та правоохоронних структурах
12 липня 2026, 14:59
У Херсоні російський дрон атакував зупинку громадського транспорту, є постраждалі
12 липня 2026, 14:12
У Сумах відновили водопостачання після нічного удару КАБами
12 липня 2026, 13:56
Харків’янин опиниться під судом за домашнє насильство
12 липня 2026, 13:38
ДТП на Черкащині: вантажівка протаранила легковик, постраждали жінка та 5-річний хлопчик
12 липня 2026, 13:06
Росіяни атакували маршрутку в центрі Херсона, є постраждалі
12 липня 2026, 12:58
Ворог вдарив КАБами та дронами по житлових кварталах Слов'янська
12 липня 2026, 12:47
На Чернігівщині засудили майора, який обкрадав їдальню військової частини
12 липня 2026, 11:58
90 суден за тиждень: Сили безпілотних систем "обнуляють" російський флот в Азовському морі
12 липня 2026, 11:45