UA | RU
10 листопада 2023, 14:02

Що найбільше лякає та чого чекають українці від вступу в ЄС: результати опитування

фото: pixabay.com

Найбільш очікуваним позитивним ефектом від можливого вступу України Євросоюз є зменшення корупції, а найсильніше українців лякає в цій перспективі зростання цін

Про це свідчать результати соціологічного опитування, що провів Центр Разумкова на замовлення Zn.ua.

У відповідь на питання про те, чого вони найбільше чекають від вступу в Євросоюз, 34% респондентів назвали зменшення корупції.

Для 31% головним позитивним ефектом має стати доступ до структурних фондів ЄС, що сприятиме розв’язанню економічних та соціальних проблем. Третім за популярністю позитивним ефектом стали гарантії безпеки — на це сподіваються 26,2%.

Щодо головних побоювань в контексті вступу України в ЄС, то таким стало зростання цін — це лякає 32% респондентів.

24,1% відповіли, що їх взагалі нічого не лякає в ЄС. Стільки ж людей бояться збільшення відтоку кваліфікованих спеціалістів.

Для обох питань респондентам було запропоновано кілька варіантів відповідей, і можна було вибрати три.

Опитування проводилося з 28 вересня до 4 жовтня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та місті Київ. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

8 листопада Єврокомісія представила історичний висновок, рекомендувавши почати переговори щодо вступу до ЄС України та Молдови.

У ЄК вважають, що Київ достатньою мірою виконав сім критеріїв. Тепер відповідне рішення має ухвалити Єврорада, тобто лідери 27 країн ЄС.
06 грудня 2023
30-річний довгобуд: чому відкриття частини Подільського мосту в Києві не вирішує транспортну проблему
Днями у Києві нарешті відкрилась частина Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Втім, поки цією переправою через Дніпро, що будується вже 30 років, може користуватися лише спецтранспорт та мун...
01 грудня 2023
Цікаві місця Києва: Найглибша станція метро у світі, німецький квартал та своя "Китайська стіна"
Київ прекрасний для відвідин у будь-яку пору року, адже має свій неповторний колорит, який щороку приваблює сотні тисяч туристів з усього світу.
29 листопада 2023
Запуск аеропортів: Чи будуть безпечними польоти цивільної авіації під час війни
Останнім часом офіційні особи в Україні публічно заявляють про можливість відкриття деяких аеропортів та поновлення польотів цивільної авіації
24 листопада 2023
Суди над зрадниками. Хто з відомих колаборантів уже отримав покарання
Останнім днями в Україні завершилося кілька гучних судових процесів над колаборантами. У Харкові довічне ув'язнення отримав місцевий чоловік, що в перші дні вторгнення навів російську ракету на будівл...