UA | RU
21 жовтня 2021, 16:04

В "Укрзалізниці" розповіли, скільки пасажирів не пустили до потягів через нові COVID-правила

З початку дії нових правил пасажирських перевезень між областями не допустили до потягів 18 пасажирів через відсутні належні документи (або сертифікат про вакцинацію, або документ про отримання хоча б однієї дози вакцини, або негативний тест).

Про це пише RegioNews з посиланням на Телеграм "Укрзалізниці".

Зазначається, що до поїзда № 18 Ужгород — Харків через відсутність необхідних документів не допущено 5 пасажирів;

№ 81 Ужгород — Харків — 1 пасажир;

№ 252 Миколаїв — Харків — 3 пасажири;

№ 150 Ворохта — Полтава — 2 пасажири;

№ 45 Лисичанськ — Ужгород — 1 пасажир;

№ 724 Київ — Харків — 6 пасажирів.

Двічі до поїздів викликалися представники Нацполіції.

"Укрзалізниця" закликає пасажирів дотримуватися нових правил проїзду транспортом, які затвердив Кабінет міністрів та не створювати незручностей собі та провідникам", - наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, що починаючи з четверга, 21 жовтня, в Україні введено у дію нові правила для проїзду у міжобласному транспорті - автобусах, потягах та літаках

"З 21 жовтня в Україні починають діяти нові правила пасажирських перевезень у регіонах зі значним поширенням COVID-19. Для безпечної подорожі при посадці у поїзд потрібно мати або ПЛР-тест, або експрес-тест, або документ про вакцинацію”, - зазначається у повідомленні пресслужби "Укрзалізниці".

У пресслужбі наголошують, що погрози та вмовляння на працівників "Укрзалізниці" не подіють - через них лише викличуть поліцію. Водночас, якщо пасажири зробили хоча б одне щеплення від COVID-19, правила подорожі для них не зміняться.

Дані правила пасажирських перевезень посилено для регіонів, у яких встановлено "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епіднебезпеки.

Таким чином, з 21 жовтня, міжрегіональні перевезення будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

документа, який підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів "жовтого" рівня епідемічної небезпеки;

міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях;

негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);

довідка про негативний тест на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Дотримання нових правил карантину контролюватиме, зокрема поліція. Як повідомляли в поліції, правоохоронці мають право проводити вибіркові перевірки наявності у пасажирів і водіїв COVID-документів. При цьому, у разі їх відсутності, пасажирів не будуть висаджувати з транспорту, а на перевізника буде складено адмінпротокол.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram