UA | RU
23 вересня 2021, 08:26

Україна перейшла у "жовту" зону: карантин посилено

Фото: з відкритих джерел

Починаючи від сьогодні, 23 вересня, в Україні почала діяти "жовта" зона адаптивного карантину. Без обмежень зможуть працювати тільки власники COVID-сертифікатів

Про це пише RegioNews за результатами засідання Державної комісії ТЕБ та НС.

Правила цієї зони не передбачають обмежень для транспорту і не обмежують за часом роботу закладів, однак вводиться у дію ряд обмежень, які стосуються роботи навчальних закладів, кінотеатрів, кафе, ресторанів.

Зокрема, у "жовтій" зоні заборонені масові заходи, якщо не дотримується норма - одна людина на чотири квадратних метри. Обмеження по числу відвідувачів діють також і в фітнес-центрах і басейнах - одна людина на 10 кв. м.

Освітні установи зможуть працювати за умови вакцинації 80% педагогів. Йдеться про як мінімум одну дозу вакцини. Винятком є дитячі садки та 1-4 класи шкіл, вони зможуть продовжувати працювати навіть якщо не буде дотримана норма в 80% вакцинованих.

Кафе і ресторани можуть працювати за умови, що за одним столиком не більше 4 осіб, а відстань між столами мінімум 1,5 метра. Водночас якщо 80% персоналу та відвідувачі закладу отримали хоча б одне щеплення - обмеження можна не дотримуватися.

Доказом вакцинації є COVID-сертифікат, його можна згенерувати в додатку "Дія". Передбачено, що документів буде два: жовтий (для першої дози, термін дії 120 днів), зелений (для двох доз, термін дії рік).

Раніше повідомлялось, що відразу чотири області України можуть потрапити в "червону" зону карантину.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
Ведучий Олексій Суханов зізнався, скільки він витрачає на продукти
28 березня 2026, 02:35
Хочеться вже якось взяти себе в руки": реперка alyona alyona зізналась у проблемах із здоров’ям
28 березня 2026, 01:35
Акторка Олена Кравець зізналась про проблеми в шлюбі: що врятувало її стосунки
28 березня 2026, 00:55
Борщ став ще дешевшим: в Україні впали ціни на капусту - які цінники
28 березня 2026, 00:35
Гуманітарне розмінування: уряд спростив фінансування до аграріїв
27 березня 2026, 23:55
На Житомирщині затримали дезертирів, які вчинили подвійне вбивство
27 березня 2026, 23:40
В Дніпрі лікар зробив операцію дитині на здоровій руці: медика будуть судити
27 березня 2026, 23:20
У Дніпрі собака напала на дитину: дівчинці ампутували ногу
27 березня 2026, 22:55
Україна може залишитись без американської зброї
27 березня 2026, 22:45
В Одесі після зустрічі з людьми у пікселі у дитини підозра на струс мозку: в ТЦК прокоментували скандал
27 березня 2026, 22:40