UA | RU
22 вересня 2020, 20:40

В Україні за викрадення авто саджатимуть у тюрму

Злочинцям доведеться відсидіти щонайменше три роки
Злочинцям доведеться відсидіти щонайменше три роки
Фото з відкритих джерел

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом» № 875-IX, який Верховна Рада ухвалила третього вересня 2020 року.

Про це інформує RegioNews з посиланням на Офіс президента.

Згідно зі змінами, за незаконне заволодіння транспортним засобом більше не передбачено покарання у вигляді штрафу – такі дії караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Також встановлюється покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такого за незаконне заволодіння автівкою з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого становить від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Такі самі дії, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, у Раді зареєстрували законопроєкт про проведення виборів на карантині.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Найкращі гарантії безпеки – це наша власна спроможність
05 грудня 2025, 18:35
Українського бійця розстріляли під час спроби здатися: прокуратура розпочала розслідування
05 грудня 2025, 18:24
У суботу та неділю в Україні прогнозують від 3 морозу до 11 градусів тепла
05 грудня 2025, 18:18
Уряд схвалив нові контракти для військових: пропонують службу до 5 років і річні виплати
05 грудня 2025, 18:08
У Львові попрощались з убитим військовим ТЦК Юрієм Бондаренком
05 грудня 2025, 17:30
У Києві запалили вогні на головній ялинці країни
05 грудня 2025, 17:25
Смертельна ДТП на Київщині: зіткнулись дві іномарки, загинула жінка
05 грудня 2025, 16:55
50 тисяч студентів старше 25 років було відраховано з університетів та коледжів за результатами перевірок
05 грудня 2025, 16:44
Ізоляція населення: на окупованій території Запорізької області росіяни глушать VPN
05 грудня 2025, 16:25
Зґвалтував неповнолітню та втік у Німеччину: на Київщині судитимуть ґвалтівника
05 грудня 2025, 15:40