UA | RU
08 березня 2024, 15:02

У Тернополі повідомили про підозру чиновниці-колаборантці із Запоріжжя

Фото: СБУ

У Тернополі правоохоронці повідомили про підозру "чиновниці", яка схиляла жителів тимчасово окупованого Приморська до співпраці з ворогом

Як повідомляє RegioNews, про це інформує пресцентр СБУ.

Слідчі зібрали докази добровільної співпраці з ворогом "чиновниці" з тимчасово окупованої частини Запоріжжя.

Зрадницею виявилася колишня заступниця директора Приморського районного центру зайнятості, яка після захоплення міста росіянами добровільно прийняла пропозицію загарбників та за власним бажанням приєдналася до органів окупаційної влади.

У серпні 2022 року вона очолила "районний центр зайнятості", який на той час підпорядковувався незаконному органу виконавчої влади росіян – т. зв. "міністерству праці та соціальної політики військово-цивільної адміністрації Запорізької області".

Встановлено, що на цій посаді колаборантка виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у незаконних органах влади, а також допомагала окупантам реалізовувати ворожу політику у сфері регулювання зайнятості місцевого населення.

Також під час консультування жителів окупованого Приморська колаборантка схиляла їх до підтримки окупаційної влади, переконуючи місцевих мешканців у необхідності здачі українських паспортів та отриманні російського громадянства.

У межах кримінального провадження слідчі СБУ кваліфікували дії зрадниці за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України та заочно повідомили зловмисниці про підозру. За співпрацю з ворогом їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Раніше повідомлялось, що на тимчасово окупованій частині Луганської області росіяни розселяють колаборантів у квартири українців. Вже 23 родини колаборантів отримали нове помешкання у Лисичанську.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
На Львівщині в ДТП травмувався 14-річний мотоцикліст
05 грудня 2025, 10:52
У Миколаєві 20-річний киянин намагався підірвати авто із українськими військовими
05 грудня 2025, 10:34
У Миколаєві шахрайка видурила у 89-річної жінки гроші під виглядом обміну купюр
05 грудня 2025, 10:29
Скороход підтвердила обшуки у помешканні: назвала це "тиском на опозицію"
05 грудня 2025, 10:13
Атаки по енергетиці України: знеструмлені споживачі в чотирьох областях
05 грудня 2025, 09:59
"Примари" ГУР за два тижні знищили вісім об'єктів окупантів у Криму
05 грудня 2025, 09:53
На Закарпатті митники зупинили ввезення "благодійних" сигарет на 3,5 млн грн
05 грудня 2025, 09:45
На Прикарпатті чоловік випав із вікна багатоповерхівки
05 грудня 2025, 09:38
Сили ППО вночі знешкодили 80 російських безпілотників: є влучання на 13 локаціях
05 грудня 2025, 09:29
На Вінниччині витягли тіло людини з шестиметрової глибини річки
05 грудня 2025, 09:14