UA | RU
15 лютого 2024, 12:19

СБУ затримала "народного мера Тернополя", який був прихильником покійного колаборанта Стремоусова

фото: СБУ

Співробітники Тернопільського управління СБУ спільно з працівниками Національної поліції затримали прокремлівського інтернет-агітатора, який перебував у загальнодержавному розшуку за підозрою у запереченні збройної агресії російської федерації проти України

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на управління СБУ у Тернопільській області.

Підозрюваний переховувався у одному із сіл Буковини, що знаходиться неподалік кордону з Молдовою.

За даними слідства, місцевий прихильник ініціатив колаборанта Стремоусова після початку повномасштабного військового вторгнення рф використовував власний профіль у популярній соціальній мережі для виправдовування дії російської влади та заперечення факту збройної агресії.

Зокрема, він поширював зрежисоване кремлівськими пропагандистами відео, на якому нібито евакуйовані росіянами жителі Маріуполя звинувачують українських захисників у обстрілах мирного населення та дякують окупантам за їхнє "звільнення" з охопленого вуличними боями міста.

Також СБУ встановила, що в минулому підозрюваний проголошував себе "народним мером Тернополя" під час участі у ініціативах сумнозвісного лідера фейкового "народовладдя" Анатолія Балахніна.

Після повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України тернополянин зник у невідомому напрямку та переховувався від правоохоронців понад пів року.

Наразі затриманому інтернет-агітатору суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, де він й очікуватиме на судовий розгляд своєї справи.

Розслідування протиправної діяльності проводилося слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Тернопільської окружної прокуратури.

Нагадаємо, восени 2023 року Малиновський районний суд Одеси ухвалив вирок колишньому "заступнику адміністрації Херсонської області" Кирилу Стремоусову. Відомо, що зрадник нібито загинув в ДТП.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання