UA | RU
04 березня 2025, 12:07

У ВР відреагували на призупинення військової допомоги від США

фото: rada.gov.ua

У Верховній Раді відбулося закрите засідання комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Розглядався негативний сценарій щодо можливого припинення військової допомоги від США

Про це в коментарі РБК-Україна сказав нардеп, член оборонного комітету Федір Веніславський, інформує RegioNews.

За його оцінками, в України є запас міцності приблизно на півроку навіть без системної підтримки Америки. Але потім ситуація значно ускладниться.

Тому вже зараз ведеться робота над пошуком альтернативних джерел постачання критично важливого озброєння.

"Наш військово-промисловий комплекс за три роки набрав достатньо великої спроможності й здатний суттєво нівелювати загрози та ризики", – заявив Веніславський.

Водночас він визнав, що деякі види озброєння, зокрема системи ППО та високоточні РСЗВ великої дальності, можуть поставити лише США.

Наразі основна мета – забезпечити нашу ППО достатньою кількістю засобів для відбиття повітряних атак, а також знайти можливості заміни критичного американського озброєння.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп наказав призупинити всю військову допомогу Україні, допоки не переконається, що лідери країни "демонструють щиру прихильність до миру".

Білий дім також звинуватив Володимира Зеленського у небажанні йти на домовленості з США та заявив, що Америка втомилася платити за війну.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
23 січня 2026
Світ після порядку. Як цьогорічний Давос допоможе Україні та Європі
Останній форум у Давосі вийшов схожим на поминки за колишнім світовим ладом