UA | RU
12 липня 2021, 15:41

Відносна більшість українців вважають, що політичну рекламу потрібно заборонити повністю - опитування

Фото з відкритих джерел

41% респонеднтів вважають, що політичну рекламу потрібно заборонити повністю. 27% допускають, що варто дозволити її лише під час виборів, ще 12,5% за дозвіл тільки в період між виборами. Лише 14% вважають, що вона має бути дозволена у цілому

Про це сказав науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи”, доктор історичних наук, професор Національного університету "Києво-Могилянська академія” Олексій Гарань на круглому столі в Укрінформі, презентуючи результати опитування "Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва”, передає RegioNews.

Відносна більшість респондентів (41%) вважають, що політичну рекламу потрібно заборонити повністю. 27% респондентів вважають, що варто дозволити її лише під час виборів. Ще 12,5% вважають, що політичну рекламу можна дозволити тільки в період між виборами. Лише 14% вважають, що вона має бути дозволена у цілому.

Згідно з даними опитування, в Україні політичним партіям довіряють трохи менше 20% респондентів, а три чверті - не довіряють.

Назагал, українці не довіряють політичним партіям. Лише трохи менше 20% респондентів довіряє політичним партіям, три чверті не мають такої довіри. Це результати, безумовно, негативні, але, чесно кажучи, недивні. Я б не сказав, що вони є якимись сенсаційними, - розповів Гарань.

Він зауважив, що при цьому "є певні вікові відмінності”.

Більш часто довіряють молодь і старші респонденти - це 23,5%, якщо говорити про середній вік, то довіряє партіям близько 16%. Є певні відмінності також, якщо говорити про виборців певних партій. Виборці "Слуги народу” і "Батьківщини” частіше довіряють політичним партіям. Близько третини, що теж небагато, але більше, ніж середня температура, - зауважив Гарань.

Згідно з результатами опитування, серед основних причин недовіри до політичних партій - невиконання передвиборчих обіцянок (56%), корумпованість партій (41%), залежність від олігархів (31%).

Тобто на перше місце виходять невиконання передвиборчих обіцянок і корумпованість партій. При цьому молоді респонденти частіше говорять про проблеми корупції в партійному житті й залежність від олігархів. При цьому респонденти практично не говорять про несистемну діяльність партій, брак чіткої структури партій і прийняття рішень, - підкреслив Гарань.

Стосовно врегулювання використання коштів державного фінансування політичними партіями, то респонденти підтримують дозвіл витрат на просвітницьку та громадську діяльність, на навчання і підвищення кваліфікації членів партії. Натомість респонденти категорично не підтримують витрати державного фінансування на придбання нерухомого майна, а також витрати на політичну рекламу. Також респонденти скоріше не підтримують витрати на організаційні питання, на виборчу кампанію, а також на винагороду членами виборчих комісій.

Опитування на тему "Політичні партії очима виборців: як створити передумови ефективного представництва” проведене Фондом "Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 1 до 7 червня 2021 року.

Загалом було проведено 2003 інтерв’ю. Опитування здійснювалося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Фінансування опитувань здійснене в рамках проєкту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Як повідомлялося, у Раду проходять п'ять партій. "Слуга народу" лідирує, згідно з опитуванням "Социса".

Також в успіх переговорів Зеленського і Меркель вірять менше 10% українців.

23 листопада 2024
Що не так із Планом стійкості від Зеленського
На тисячний день повномасштабної війни з Росією президент України Володимир Зеленський виголосив у Верховній Раді План стійкості. План охоплює фактично всі сфери життя держави та суспільства, формулює...
22 листопада 2024
Кількість українців, готових погоджуватися на "поганий мир", збільшується — соціолог
Які проблеми сьогодення найбільше турбують українців, на які сценарії закінчення війни готові більшість громадян, чи вбачають жителі країни демографічну кризу та чи впливає на бажання перемогти відклю...
21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
Росіяни завдали ракетного удару по Одесі: перші дані про наслідки від ОВА
25 листопада 2024, 10:55
СБУ затримала клірика УПЦ МП, який зливав росіянам дані про оборонців Харкова
25 листопада 2024, 10:49
Житель Житомирщини знайшов сумку з вибухівкою на своєму городі
25 листопада 2024, 10:24
У Києві погіршилася якість повітря: яка ситуація по районах міста
25 листопада 2024, 09:43
У Харкові кількість постраждалих зросла до 15
25 листопада 2024, 09:33
Удар по центру Харкова: кількість постраждалих зростає
25 листопада 2024, 09:00
Росіяни вдарили по центру Харкова: шестеро постраждалих
25 листопада 2024, 08:43
На Миколаївщині ворог завдав удару по енергетичній інфраструктурі, є відключення
25 листопада 2024, 08:35
Скільки людей повернулися в окупований Маріуполь: нардеп навів тривожну статистику
25 листопада 2024, 08:15
Масована атака дронів на Запоріжжя: ОВА уточнила дані про наслідки
25 листопада 2024, 07:09