UA | RU
01 березня 2021, 12:40

Помер перший голова МЗС незалежної України Анатолій Зленко

Зленко двічі очолював Міністерство закордонних справ України у 1991-1994 і 2000-2003 роках
Зленко двічі очолював Міністерство закордонних справ України у 1991-1994 і 2000-2003 роках
Фото: з відкритих джерел

Перший голова Міністерства закордонних справ України Анатолій Зленко помер на 83-му році життя.

Про це 1 березня повідомив колишній заступник міністра закордонних справ України, експостпред України при ЄС Костянтин Єлісєєв.

З невимовним болем отримав трагічну звістку про те, що не стало першого глави МЗС незалежної України, мого вчителя і дипломатичного батька Анатолія Максимовича Зленка! Все, що я досяг у дипломатії, - завдяки його школі дипломатії. Щирі співчуття родині Зленка", - зазначив він.

Анатолій Максимович Зленко двічі очолював Міністерство закордонних справ України – з липня 1990 року по серпень 1994 року, а також з жовтня 2000 року по вересень 2003 року.

У проміжку, з 1994 по 1997 роки, був постпредом України при ООН, а потім послом у Франції та Португалії.

У 2004-2005 роки Зленко обіймав посаду представника України в Комісії ООН з прав людини. Працював радником президента і прем'єр-міністра зі спеціальних міжнародних питань.

З літа 2006 року став заступником голови цивільно-політичного об'єднання "Український форум". А з весни 2009 року - членом ради Громадянського руху "Нова Україна".

З вересня 2010 року - віцепрезидент Київського славістичного університету і директор Інституту славістики та міжнародних відносин КСУ.

Раніше повідомлялося, що помер посол України в Китаї, якого "тероризували" звільненням.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей
12 червня 2026
Політичні ігри. Чому найбільше місто Київщини ризикує замерзнути взимку
Місто Біла Церква раніше залишилося без міського голови, а зараз, схоже, може залишитися і без міської ради
05 червня 2026
Битва за український літій: чому під загрозою опинилися інтереси США
В історії із судовими війнами навколо родовищ Кіровоградської області стирчать вуха головного політичного ноумена світу Дональда Трампа