UA | RU
08 лютого 2021, 12:40 29

У місцеві ради обрали 49 депутатів віком до 21 року, - "Чесно"

Щонайменше дві третини були родичами політиків або місцевих чиновників
Щонайменше дві третини були родичами політиків або місцевих чиновників
Фото з відкритих джерел

За підсумками місцевих виборів-2020 четверо дітей народних депутатів чинного скликання Верховної Ради у віці до 21 року (1999 року народження або молодше) стали депутатами міських і районних рад.

Про це повідомляє рух "Чесно", пише RegioNews.

Ростислав Солод (ОПЗЖ) став депутатом Краматорської міської ради, Ярина Ар’єва (Євросолідарність) - Київради, Дмитро Копанчук ("Слуга народу") - Рудківської міської ради, а Ярослав Вельможний ("Наш край") отримав мандат депутата Сєвєродонецької районної ради.

Всього у місцеві ради було обрано 49 депутатів у віці від 18 до 21 року. Щонайменше дві третини були родичами політиків або місцевих чиновників.

Рух ЧЕСНО дослідив, хто з наймолодших депутатів місцевих рад отримав мандат і при цьому є родичем відомого політика.

19-річний новообраний депутат Краматорської міської ради від ОПЗЖ Ростислав Солод - син двох нардепів чинного скликання, які також представляють ОПЗЖ. Його мати - нардеп чотирьох скликань Наталія Королевська, батько - нардеп двох останніх скликань Ради Юрій Солод.

Депутаткою Київської міської ради від ЄС стала Ярина Ар’єва - дочка нардепа чотирьох скликань (від "Нашої України" та ЄС), колишнього голови української делегації у ПАРЄ Володимира Ар’єва. Кандидатка отримала 2761 голос (57,8% квоти) і стала однією із двох депутаток - родичів політиків у віковій групі 18–21 рік, які пройшли у раду попри непрохідне місце у списках. У Київраді вона увійшла до комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики. Мати Ярини Ар’євої - журналістка та телеведуча, авторка програм на телеканалі "Прямий" Наталка Фіцич.

20-річний Дмитро Копанчук став депутатом Рудківської міської ради (Львівщина). Він є сином нардепки чинного скликання ВРУ, фігурантки антикорупційних розслідувань Олени Копанчук. У своєму окрузі кандидат набрав 0 голосів. Він потрапив у раду завдяки високому місцю у єдиному списку партії (№ 2).

21-річний безробітний Ярослав Вельможний став депутатом Сєвєродонецької районної ради (Луганщина) від партії "Наш край". Його батько - нардеп Сергій Вельможний, який потрапив до Ради у 2019 році як самовисуванець. На момент виборів був радником голови благодійної організації "Фонд Сергія Шахова" і членом партії "Наш край". Пізніше увійшов у групу "Довіра".

Нагадаємо, раніше у ЦВК заявили, що на Донбасі неможливо провести місцеві вибори у березні 2021 року.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram