UA | RU
21 вересня 2020, 15:58 12

Фокін розповів,що працює над створенням вільних економічних зон на Донбасі

Він також уточнив окремі моменти висловлених раніше провокативних заяв
Він також уточнив окремі моменти висловлених раніше провокативних заяв
Фото: Facebook

Заступник голови української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Вітольд Фокін працює над програмою щодо вільних економічних зон у Донецькій та Луганській областях.

Про це він заявив в ефірі "Українського радіо", пише RegioNews.

Зокрема Вітольд Фокін заявив, що ніколи не пропонував надання особливого статусу регіону включно з підконтрольними територіями Донбасу.

Я сказав, що ввести режим особливої економічної зони для окремих районів Донбасу, як це записано у "мінських угодах". І я від себе додав – а краще на весь Донбас. Слово "краще" має модальний відтінок, це не констатація, це лише можливість. Нічого я не пропоную… Те, що вони такі претензії до мене пред`явили, я задумався – і справді, що це таки – вільна економічна зона", - зазначив Фокін.

З його слів, ніхто так і не уточнив значення "вільних економічних зон".

Крім того, Фокін зазначив, що нині він разом "з однією розумною людиною" працює над тим, який саме статус треба надати вільний економічній зоні.

…Програма, над якою я працюю зараз разом з автором ідеї, полягає у тому, що, користуючись передбаченим ще римським правом способом так званих "суперфіцій", надавати юридичне право під юрисдикцією потужних ведучих держав світу віддавати землю, попередньо ознайомившись з програмою. Тобто, уряд не випускає контроль за використанням цієї землі. Він розглядає пропозиції… Це не оренда, це земля, яка не втрачає державності, але передається у руки людині, яка навіть має право передавати цю землю у спадщину. Це гарантує безпеку інвестицій", - пояснив він.

Нагадаємо, раніше Вітольд Фокін заявив, що виступає за надання особливого статусу для всієї території Донецької і Луганської областей, а не тільки їх окупованій частині.

Він заявив, що з обох сторін було скоєно багато злочинів, які мають бути розслідувані, а винні повинні понести покарання.

В Офісі президента України відреагували на заяви Вітольда Фокіна щодо надання особливого статусу для всього Донбасу.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews