UA | RU
08 травня 2020, 15:09 41

"Антиколомойському" закону дали зелене світло

Парламентський комітет затвердив правки до законопроекту
Парламентський комітет затвердив правки до законопроекту
Фото: Facebook Верховна Рада України

У Верховній Раді розглянули поправки до законопроекту про банки і затвердили скорочену таблицю.

Про це заявив глава рахункової комісії Ярослав Железняк, передає RegioNews.

На засіданні парламентської комітету з питань фінансів, податкової та митної політики затвердили 5 технічних правок і відхилили 11. Загальна кількість правок у скороченій таблиці становить 241.

Міністр фінансів Сергій Марченко був пристуній на комітеті і закликав підтримати закон. Голова Мінфіну повідомив, що важливість документа окремо обговорили з представниками Міжнародного валютного фонду. В МВФ заявили, що не будуть розглядати жодну програму співпраці, поки Україна не підтримає закон. І те, що МВФ відмовився від довгострокової програми кредитування, вимог донорів не пом'якшує, хоча за програмою антикризової допомоги отримати гроші навіть легше.

Довідка: Законопроект № 2571-д (про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності) був зареєстрований у парламенті в березні цього року. Документ повинен заблокувати можливість повернення банку, який був націоналізований або збанкрутував, його первісному власнику. Після першого читання до законопроекта подали рекордну кількість правок - 16 335. У зв'язку з цим Верховна Рада прийняла особливу процедуру розгляду.

Нагадаємо, 13 травня призначено позачергове засідання парламенту, на якому будуть розглядати законопроект.

Тим часом Україна вже заклала у бюджет два транші допомоги від МВФ.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews