UA | RU
26 лютого 2020, 13:07

Пристайко назвав терміни нової зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки"

Чергова зустріч глав зовнішньополітичних відомств країн "нормандської четвірки" (України, Росії, Німеччини та Франції) планується через місяць
Чергова зустріч глав зовнішньополітичних відомств країн "нормандської четвірки" (України, Росії, Німеччини та Франції) планується через місяць
Фото: pep.org.ua

Як передає RegioNew з посиланням на УНІАН, про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.

"Ми плануємо (зустріч) міністрів закордонних справ усіх чотирьох країн - плануємо зустріч також для підготовки зустрічі (лідерів) в "нормандському форматі", - сказав він, зазначивши, що зустріч може відбутися тоді, коли "побачимо певний прогрес, заради якого ми зберемося".

За словами Пристайко, зустріч глав МЗС може відбутися орієнтовно в кінці березня. "Ми планували з німецьким колегою десь через місяць. Для цього зберемо міністрів Росії та Франції - всі разом зустрінемося. І зможемо зрозуміти, як ми просуваємося, і що ми готуємо лідерам для зустрічі", - пояснив він.

Також міністр зазначив, що на сьогоднішній день Росія не висуває вимог для проведення зустрічі лідерів країн "нормандського формату", але і відсутній прогрес на всіх напрямках, які були обговорені лідерами на саміті в Парижі 9 грудня.

"Але ми про це теж говоримо, і ми хотіли б, щоб Росія якраз і почала це робити для того, щоб ми могли зустрітися. Ситуація виглядає так, особливо в Російській Федерації, коли рішення приймаються тільки однією людиною. Саме для цього з цією конкретною людиною необхідна зустріч. Це президент Російської Федерації Путін ", - уточнив глава МЗС.

При цьому Пристайко нагадав, що спочатку лідери "нормандської четвірки" планували зустрітися в квітні. "Ми робимо все можливе, щоб ця зустріч відбулася. З семи питань, про які домовилися лідери, на сьогоднішній день ми можемо сказати, що, в принципі, виконано одне. Це дійсно трохи, але це дозволяє з оптимізмом дивитися на майбутню зустріч", - уточнив він.

Дипломат підкреслив, що для України головним було повернути з-за ґрат людей і частину повернули. "Зараз ми сподіваємося до зустрічі ще, напевно, в Берліні ми зможемо повернути ще більше українців з-за ґрат. Це відкриє шлях для просування на інших треках", - підсумував глава МЗС.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram