UA | RU
28 лютого 2024, 13:12

В Одесі затримали "працівника" СБУ, який напав на волонтера та забрав кошти для ЗСУ

Фото: Facebook

Правоохоронці викрили в Одесі кримінальника, який вчиняв розбійні напади на мешканців міста під виглядом правоохоронця. Фігурант використовував підроблене службове посвідчення Служби безпеки

Як пише RegioNews, про це йдеться у повідомленні пресцентру СБУ.

Чоловіка затримали "на гарячому", коли він посеред вулиці напав на місцевого волонтера та погрожував йому зброєю.

Під час "нальоту" фігурант намагався відібрати у потерпілого 50 тис. американських доларів, які чоловік зібрав для українських захисників.

За даними слідства, зловмисник майже місяць ретельно готувався до злочину. Він вивчав розпорядок дня та маршрути пересування своєї жертви.

У день пограбування "нальотчик" під’їхав до помешкання потерпілого і дочекався, коли той вийде з будинку.

Потім грабіжник вдягнув балаклаву, дістав зброю і приставив її до голови чоловіка, вимагаючи віддати сумку з благодійними коштами.

Правоохоронці викрили злочинні наміри зловмисника ще на етапі підготовки нападу на волонтера. Це дозволило поетапно задокументувати незаконну діяльність фігуранта і затримати його.

Як встановило розслідування, затриманим є рецидивіст, який раніше вже відбував покарання за тяжкі злочини, зокрема розбій.

Встановлено, що "наводку" на потенційних жертв він отримував через власні зв’язки у кримінальних колах або діставав інформацію із соцмереж.

У ході слідчих дій у затриманого виявлено пістолет невідомого походження та гроші українських воїнів, які він намагався вкрасти у потерпілого.

Наразі фігуранту повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 187 Кримінального кодексу України (розбій, вчинений в умовах воєнного стану).

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 15 років тюрми.

Нагадаємо, працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо заступника командира батальйону однієї з військових частин Одеської області, який, за даними слідства, майже рік змушував підлеглих будувати приватний будинок.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
09 березня 2026
Економія на людях: з якими реаліями медицини стикаються жителі регіонів
Кількість фахівців у медичній сфері в Україні за десять років скоротилася в рази. Продовжують масово закриватися заклади охорони здоров'я, особливо у сільській місцевості де місцева влада не має доста...
В окремих регіонах України запроваджені аварійні відключення електроенергії
23 березня 2026, 21:15
Батько розізлився і вдарив її: у Чернігові неповнолітня виявилась російською агенткою
23 березня 2026, 20:55
Львів розірвав контракт із польською фірмою, яка мала будувати сміттєпереробний завод у місті
23 березня 2026, 20:35
На Рівненщині в дівчини знайшли наркотиків на понад 20 мільйонів
23 березня 2026, 20:25
У Києві та Київській області почалися екстрені відключення електроенергії
23 березня 2026, 19:55
Чи варто розраховувати на краще життя ніж зараз, чи дійсно світ вже занурився у Третю світову
23 березня 2026, 19:35
На Житомирщині чоловік з ножем накинувся на 16-річного хлопця
23 березня 2026, 19:15
Начальник квартирно-експлуатаційної служби військової частини на Кіровоградщині переплатив понад 1 млн грн за паливні брикети
23 березня 2026, 18:43
1,5 мільйона на медицині: на Волині на схемі викрили депутата
23 березня 2026, 17:45
В Україні будуть жорсткіше ставитися до пропусків школи
23 березня 2026, 17:25