UA | RU
07 лютого 2023, 15:11

Україна націоналізувала приховане на Одещині майно олігарха Усманова

фото: СБУ

Бюро економічної безпеки України передало Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), майже 170 тисяч тонн залізної руди орієнтовною вартістю 1,8 млрд гривень

Про це повідомляється на сайті БЕБ у вівторок, 7 лютого, передає RegioNews.

За даними слідства, протягом 2021-2022 років юридична особа-нерезидент, зареєстрована в країні ЄС, разом із компаніями РФ, афілійованими з російським олігархом, задекларувала переміщення залізної руди територією України до країн Азії у митному режимі "транзит".

Насправді ж вони не мали на меті вивезення руди за межі України. Фактично посадові особи компанії відвантажували товар суб'єктам господарювання – резидентам України, не сплачуючи при цьому митні платежі. Таким чином державі було завдано понад 118 млн гривень збитків.

Надалі сховану у портах Одеської області сировину представники країни-агресора намагалися нелегально переправити морськими суднами на територію Росії.

Раніше співробітники БЕБ викрили цю компанію в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.

"Знайдена партія залізної руди належить компанії російського олігарха, що входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва Кремля, Алішера Усманова", – повідомили раніше в СБУ.

Співробітники БЕБ продовжують виявляти активи, які прямо чи опосередковано належать або пов'язані з громадянами Росії та Білорусі. Загальна вартість таких заарештованих активів становить понад 41 млрд гривень.

Нагадаємо, на території Морського спеціалізованого порту Миколаєва були заарештовані 170 вагонів із російським та білоруським мінеральним добривом. Через можливе фінансування власниками добрива війни проти України товар і заарештували.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook