UA | RU
30 січня 2023, 18:12

В Одесі нейтралізували банду, яка тероризувала місцеве населення

Фото: СБУ

В Одесі Служба безпеки нейтралізувала кримінальне угруповання, яке діяло від імені чеченського "злодія в законі" на прізвисько "Омар Уфімський"

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресцентр Служби безпеки України.

Зазначено, що "Уфімський", перебуваючи на території Росії, спробував поширити свій вплив на Одещині через банду, яка тероризувала і намагалась тримати в страху жителів.

"Зловмисники під надуманими приводами вимагали гроші з громадян, у тому числі, які перебувають під слідством. У разі відмови – застосовували психологічний тиск, насильство і погрожували вбивством, зокрема родичів потерпілого, яких обіцяли "знайти", - розповіли в СБУ.

Керував угрупованням місцевий кримінальник, який перебував у міському слідчому ізоляторі.

У спецслужбі додали, що затримали в Одесі трьох активних учасників банди наприкінці серпня минулого року.

Їм та організаторові повідомили про підозри за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання). Проте керівник угруповання продовжив злочинну діяльність, обкладаючи "даниною" арештованих. Кошти йшли на підтримку ув’язнених, котрі відбувають покарання у виправних установах за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів.

Тепер СБУ проводить комплексні заходи для притягнення до відповідальності організатора банди, йому додатково повідомили про підозру щодо встановлення або поширення злочинного впливу. Зловмиснику загрожує до 15 років ув’язнення.

Нагадаємо, у середу, 25 січня, під час ракетної загрози та "прильотів" по Дніпру та Запоріжжю в Одесі запустили феєрверк. Правопорушника вже затримали поліцейські.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
12 травня 2026
Мендель і Карлсон: чому Зеленський сам винен у цьому інтерв'ю
Шостий президент сам, фактично за руку, привів у владу людей, які тепер воюють проти нього
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
Майор СБУ "зливала" ФСБ дані про українських оперативників та контррозвідку
12 травня 2026, 16:43
ВАКС не обрав запобіжний захід Андрію Єрмаку: чому
12 травня 2026, 16:35
На Черкащині під час руху спалахнула електричка з пасажирами
12 травня 2026, 16:07
Відмивання коштів: головному психіатру ЗСУ залишили заставу 24 млн грн
12 травня 2026, 16:01
НАБУ розслідує зловживання виробників зброї та дронів
12 травня 2026, 15:49
Кооператив "Династія": у САП розкрили, який запобіжний захід вимагатимуть для Єрмака
12 травня 2026, 15:35
Операція "Мідас": у НАБУ розповіли, чи фігурує в справі президент Зеленський
12 травня 2026, 15:25
Безмитне авто для військових: що змінюють нові законопроєкти
12 травня 2026, 15:20
Масові обшуки в ТЦ Києва: поліція та БЕБ "трусять" точки з продажу електронних сигарет
12 травня 2026, 15:18
На Дніпропетровщині оголосили евакуацію родин з дітьми з Нікопольського району
12 травня 2026, 14:58