UA | RU
21 січня 2023, 14:08

В Україні вперше приватизували морський порт: що відомо

фото з відкритих джерел

В Україні вперше в історії приватизації "пустили з молотка" морський порт. "Усть-Дунайськ" продали на торгах за понад 200 млн гривень

Про це розповів голова Податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, посилаючись на інформацію Фонду державного майна України, передає RegioNews.

За словами голови комітету, проданий на торгах морпорт є першим подібним об’єктом. За нього на торгах змагалися вісім учасників-підприємців. Переможець запропонував ціну утричі більшу ха початкову — 201 млн грн.

"Цієї події довелось чекати понад 30 років. Увесь цей час чомусь вважалося, що аеропорти чи річкові порти у приватній власності — це нормально, збудовані приватним коштом з нуля приватні морські перевалочні комплекси теж нормально, а ось приватизувати державний морський порт — це "зрада". Нарешті цей стереотип подолано", — написав Гетманцев.

Також він зауважив, що довели хибність тверджень, що здійснювати приватизацію під час воєнного стану не можна, оскільки інвестори бояться війни і куплять хіба що за безцінь.

Держава роками не приділяла належної уваги річковим перевезенням, тому їх частка впала до 1%. Для порівняння, у Європі частка екологічно чистих річкових перевезень становить 15%, додав він.

"Усть-Дунайськ" розташований в південній частині Жебріянської бухти Чорного моря, стикається з Очаківським гирлом річки Дунай.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Миколаїв готується до відновлення роботи порту. Коли місто приєднатися до "зернового коридора" невідомо.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
26 червня 2026
Замінована країна. Чи можна повернути життя на "мертві землі"
Україна є найбільш замінованою країною світу: до 20% всієї величезної території забруднено вибухонебезпечними предметами. Про те, як люди виживають за таких умов, і які заходи варто було би вжити для ...
25 червня 2026
Чи перетвориться Україна на "Скелю"? Що відбувається у "полку Сирського"
Звірства у 425 ОШП рано чи пізно вдарять і по президенту Зеленському
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей