UA | RU
08 жовтня 2024, 18:19

Російські "шахеди" знову небезпечно наблизилися до Південноукраїнської АЕС: заява Енергоатому

Фото: Енергоатом

У ніч з 6 на 7 жовтня російські ударні дрони типу "Шахед" знову порушили заборонену для польотів зону навколо Південноукраїнської АЕС

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на заяву "Енергоатому".

Зокрема, як зазначається у повідомленні, були зафіксовані два російські дрони поруч з промисловим майданчиком Південноукраїнської АЕС. У компанії наголошують, що відстань прольоту шахедів від ядерних об'єктів становила менше 10 км.

"Випадки фіксації російських БпЛА за останній час кратно збільшилися, що може свідчити про підготовку РФ до ударів по українській ядерній інфраструктурі", - наголошується у повідомленні.

Також зазначається, що Енергоатом надає інформацію про кожен такий факт відповідним установам для направлення Міністерством закордонних справ України нот до Міжнародного агентства з атомної енергії та інформування вітчизняних і міжнародних організацій.

"Країна-агресорка робить ці кроки абсолютно усвідомлюючи можливі наслідки. Це ядерний тероризм і залякування всього світу радіаційною аварією", – наголосив керівник "Енергоатому" Петро Котін.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в ніч на 26 вересня був зафіксований проліт ударного безпілотника на критично низькій висоті недалеко від промислового майданчика Рівненської АЕС.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання