UA | RU
10 вересня 2024, 02:27

Донька Фаріон розповіла про погрози, які отримувала її мати до замаху

фото: Facebook

Протягом останнього року життя мовознавиця та викладачка Ірина Фаріон отримувала погрози від невідомих людей. Погрози активізувалися після того, як її зі скандалом звільнили з роботи у Львівській політехніці

Про це розповіла донька Фаріон Софія Особа у інтерв’ю "5 каналу", передає RegioNews.

За словами жінки, у цей період матері дзвонили та погрожували, що вб’ють. Також невідомі зламували її телефон, після чого навіть довелося звертатися у кіберполіцію.

Софія Особа зазначає, що дзвінки з погрозами отримувала і вона.

"Телефонували з незнайомих номерів. Казали: "Ми вб’ємо твоїх дітей, ми знаємо, де ти живеш". Усе починалося тоді. Чи ті люди, які це починали, покарані зараз? Ні", – сказала вона.

Ірині Фаріон, як вважає її донька, погрожували не лише через мову, а й через її позицію.

Софія Особа розповіла, як ходила з мамою на концерт ансамблю "Ватра". Ірину Фаріон привітали в залі оплесками. У цей час якісь дивні чоловіки позаду казали "Где ета Фаріон?", телефонували комусь та хвалилися, що можуть щось зробити жінці.

"Тоді ми з мамою швидко втекли з цього концерту. Тобто чи були у нас відчуття, що її вб’ють? Ні. Але були нюанси, на які я зараз звертаю увагу", – сказала донька мовознавиці.

Зазначимо, раніше стало відомо, що підозрюваного у вбивстві Фаріон В’ячеслава Зінченка перевели до іншого ізолятора. Зінченко попередив свого адвоката, що не планує здійснювати самогубство.

Також повідомлялося, що під час обшуків у рамках справи правоохоронці виявили пістолет. Зброю знайшли у квартирі ексменеджерки підприємства "Дніпромлин".

Нагадаємо, вбивство Ірини Фаріон сталося 19 липня. 25 липня правоохоронці затримали у Дніпрі 18-річного В'ячеслава Зінченка за підозрою в учиненні злочину. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді арешту без права внесення застави.

Поліція розглядає декілька версій щодо мотивів злочину - особиста неприязнь, громадсько-політична діяльність Фаріон та ідеологічні причини. Не виключається причетність російських спецслужб. Слідчі припускають, що вбивця міг діяти не сам.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
11 грудня 2025
Вибори та війна. Навіщо Зеленський пообіцяв Трампу
Президент України фактично перекреслив усі вимоги американського колеги про вибори, і це добре
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо